Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Prosím, jak nastavit síťové připojení do notebooku?

Dobrý večer, mám klasický stolní PC, do kterého vede kabel na internet. Mám tu ale notebook, který potřebuji připojit k internetu. Když vypojím kabel z PC a zapojím ho do notebooku, nejde mi tam internet. Předpokládám, že se tam musí něco nastavit, ale nevím co a kde.
Potřebovala bych vědět, jak to udělat. Poradí mi prosím někdo?
Předem mockrát děkuji.

není normální přehazovat kabel mezi pc, natož s ním ještě v notebuku pochodovat po bytě.
taky se může stát, že poskytovatel má připojení vázané na fyzickou adresu síťové karty a dvě různá zařízení tam nefungují.

proto je normální mít doma router, který je trvale připojený k poskytovateli internetu. za ním mohu mít pověšených krámů na tom routeru, co se mi do domácnosti vejde.
krámy tím nejsou nebezpečně vystaveny přímo na internet, ale odděluje je právě ten můj domácí router.
máš něco takového?

protože se může stát, že bez routeru neustálým přehazováním pc-notebuk budeš neustále přeregistrovávat "mac adresu" síťovou karty, možná proto to chce jakési jméno a heslo.
chtělo by to vidět screen toho přihlášení - i s ip adresou v adresním řádku prohlížeče.

wifi router taky dovolí připojit mobil na net bez krvavých balkánských tarifů, kterými jsou slavní zdejší operátoři.