Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak "přebít" firemní politiku

Dobrý den.
V rámci firemních politik máme nastaveno zapnutí NumLock. To neovlivním. U počítačů s klasickou klávesnicí to je OK, ale když používám notebook, tak dost otravuje, že povinně hodně dlouhé heslo zadávám vždy minimálně 2x protože NumLock obvykle napoprvé zapomenu vypnout a heslo tak napoprvé obsahuje nesmysly.

Aby to při dalším zapnutí/přihlášení bylo vypnuto a přebilo to firemní politiku, tak jsem zkoušel v Group Policy object/User Configuration/Windows Settings/Scripts/Logoff zadat "reg import keyboard.reg" s prázdným řádkem pro parametry, ale nefunguje mi to. Nevím jestli je to chybným zadáním nebo to tak ani z principu fungovat nemůže a firemní politika musí vždy zvítězit. V Sheduleru takto zadané spuštění reg souboru funguje, ale není tam možnost to spustit při odhlášení nebo vypnutí.

Poradíte?

Pro úplnost i obsah reg souboru keyboard.reg
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_USERS\.DEFAULT\Control Panel\Keyboard]
"InitialKeyboardIndicators"="2"

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Keyboard]
"InitialKeyboardIndicators"="2"

Záleží, jak velká firma to je. Pokud menší, je šance, že se "domluvíš" s IT oddělením. Pokud nadnárodní moloch, vytvoř si ID ticket, pošli a spusť mašinérii, která nakonec půjde do vytracena ]:)

S tím konkrétním problémem neporadím, žádné "politiky" (podobná omezení) doma nevedu, netuším, kde to nastavit.

Presne jak pise L-Core, nerejpal bych do toho, radsi bych se tomu bejt tebou podridil. Pokud ti firemni politika nevyhovuje, muzes jit jinam. Ale jako obyc user obchazet pravidla (ktery jsou nastaveny adminem z nejakyho duvodu) a jeste k tomu z duvodu (bez urazky), ze neumis psat... To mi prijde jako minimalne usmevny :-)

Promiň, ale píšeš nesmysly. Buď nevíš, o čem to je, nebo jen zbytečně prudíš.
Jednak jako "obyc user" bych asi nedělal s GPO a co je na neumění psát na tom, že napíšu heslo s numerickými znaky, které na notebooku jsou vložené v klávesnici bez numeriky a místo písmen, které na tom místě jsou, tam jsou buď čísla nebo se to chová jako šipky.

Už se mi moc k tomu nechtělo psát, ale doplním to.

Naprostá většina nb, které jsou u nás provozované, jsou provozované jako pracovní stanice s využití dokovací stanice i když mají prakticky všechny numerickou klávesnici. Mají tedy mj. vedle numeriky přímo na nb i externí klávesnici. Je pouze pár výjimek, kteří mají malé nb bez numeriky a bez dokovací stanice. Takže politika, která to cpe na všechna počítače bez rozlišení typu má smysl. Podotýkám, že v doméně je několik desítek tisíc počítačů a nb.

Neřeším celek, chtěl jsem si jen sobě ulevit abych při jednání po vytažení nb z tašky neplýtval tak často v duchu sprostými slovy. Radu, jak toto vyřešit jsem nedostal, respektuji to a dál už k tomu nic nemám.

to je samozřejmě funkční před přihlášením, dokud to nezakážou policies. proto tam mám otazník, chce to zkusit.
jestli ty krámy s tím nastavením tak dostali, nebo jestli jsou velkofiremní it tak hloupí, že i do toho uživatelům trvale zasahují, protože ví nejlíp, co každý uživatel potřebuje.
(a pokud má uživatel admošská práva, jestli si pomůže změnou práv v registrech)