Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 - plánovač úloh pod userem

Zdravím,

mám rychlý dostaz. Ve Windows 10 pro mám uživatelský účet ve skupině Users. Když v plánovači úloh přidávám naplánovanou úlohu, tak celá akce skončí chybou ve smyslu, že nemám patřičné oprávnění. Pokud ten samý účet přepnu do skupiny Administrators, tak vše proběhne zdárně. Otáka tedy zní, do jaké skupiny kromě Users musím účet přidat, abych mohl naplánovanou úlohu řádně uložit? Daný účet musí být určitě Users.

Děkuji všem.

Uzivatel může být členem několika skupin, takže současně může být v USERS i adminostrators, ale ztrácí to smysl.
Na přidání úlohy by měly stačit skupiny Power users a Backup operators.

v příkazovém okně ti seznam skupin vypise příkaz:

net localgroup

Pro přidání uživatele do konkrétní skupiny (potřebuješ mít spuštěný řádek jako admin) pak:

net localgroup "backup operators" /add uzivatelske_jmeno

Jojo, to je mi jasné, že může být ve více skupinách. Já mám na tom PC dva účty, jden je admin a druhý user. Když se tedy přihlásím pod adminem a ve správě počítače dám tomu účtu s právy Users ještě práva Power Users a Backup Operators a uložím to tak by to mělo fungovat? Zkoušel jsem ho totiž přidat jen do BackUp Operators a to nepomohlo, tak snad pomůže Power Users

V tom případě se přihlaš jako admin, nastav naplánovanou úlohu a máš splněno. Není třeba nic řešit.
Pokud naplánovaná úloha dělá něco, na co uživatel nemá práva, pak v nastavení úlohy nastav spouštění s oprávněním admina (nezapomeň zaškrtnout spuštění s nejvyššími právy v nastavení úlohy).
Úloha se bude spouštět, pokud bude uživatel přihlášený (když to tak nastavíš).

Ten BAT se spustí s právy nastavenými v definici úlohy nebo s právy uživatele.
Uživatelská práva jsou na spuštění BAT souboru dostatečná?

Podívej se na jakoukoliv úlohu od MS. Spouští se pod uživatelem USERS (uživatelskou skupinou). Můžeš tam přidat zaškrtnutí "spustit s nejvyššími právy", to bude znamenat nevyšší práva aktuálně přihlášeného uživatele.

A aktivacni udalost mas v te naplanovane uloze jakou?

Ja kvuli tomu mam v praci admina, abych mohl i pro ostatni uzivatele prihlasujici se k danemu PC spoustet po prihlaseni skript, ten teda do naplanovanych uloh pridam jako admin a dam tam, ze se to ma spustit pri prihlaseni libovolneho uzivatele a tudiz se to vzdy spusti.