Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno VirtualBox ako to je s RAM a HDD?

Zdravím, chcel by som sa spýtať, ako to funguje s VirtualBox-om. Konkrétne ako funguje RAM a miesto na disku? Keď napríklad zvolím že chcem mať na virtuálnom PC 6GB RAM, tak ako to je? Čerpá to RAM-ku z môjho notebooku alebo nie? A ohľadne disku to je podobné? Čerpá to miesto z môjho disku? A čo sa stane, ak zvolím napr. RAM 16GB, a môj notebook má len 8 GB a z toho použiteľné len 7,88GB?

- Parametre môjho NTB -
CPU: Intel Core i3-6006U 1,99GHz
HDD: 1TB
RAM: 8GB (použiteľné: 7,88GB)
MB: Neviem
GPU: Nvidia GeForce MX110

Kdyz mu nastavis kuprikladu 2Gb RAM, tak mu bude rezervovana 2Gb z tech 8Gb RAM. Pouzit vic RAM nez mas, ti to IMHO ani nedovoli, jelikoz ji realne nedisponujes.
Kdyz pak ten OS v tom VirtualBox spustis, tak uvidis treba ve spravci uloh ze mas o 2Gb z RAM vysi vyuziti. Pro HDD je to samé, vyhrazené misto bude skutecne na HDD nasledovne rezervované (kuprikladu v podobe souboru VDI, VMDK nebo VHD dle toho, v cem je vytvaris).[/i]

TiP ~ Nevim jaky OS chces ve virtual boxu pouzivat, ale vuci tvé RAM jen "IMHO" myslim ze nastavit 1x Core + 2Gb zustava vuci tvému tvému HW rozumné.
* Samozrejme dle pouzitého VOS.

Vice informaci a podrobnosti, muzes naleznout v manualu Virtual Box : https://www.virtualbox.org/manual

Jasné, chápem ďakujem za odpovede.

Ešte taká otázočka:
Keď si vytvorím virtuálny stroj, a dám mu napr. 4GB RAM, takže môj noťas bude mať cca 4 GB použiteľných, takže keď si stiahnem nejaký program / hru, ktorá vyžaduje napríklad 6GB RAM, tak už mi to noťaš neutiahne, pretože ďalšie 4 GB RAM som dal do virtuálneho stroja?

Pokiaľ nainštaluješ, ale NEBUDEŠ hrať - zoberie si to len z HDD, pretože nepotrebuje momentálne pamäť. Pokiaľ by si mal virtuálku spustenú a zároveň aj hru (s požiadavkou 6GB) - spustí sa, ale bude trhať, alebo budeš musieť upravovať nastavenia hry (pokiaľ nebude mať dostatok pamäte, začne swapovať).