Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunguje vrchní polovina obrazu

Zdravím, nejsem si teda jistý, jestli to sem úplně patří nicméně chtěl bych se zeptat ohledně plazmový TV. Mám ji zhruba 11 let a doposud s ní nebyl jediný problém. Nicméně od minulého týdne vysadila přesně polovina obrazu, ukazuje pouze ta spodní a to ještě s nevěrohodnýma barvama. Popsal bych to jako takový fialovo-růžový filtr. Chtěl bych se zeptat, jestli vás nenapadá, co by to mohlo mít za příčinu? Je 11 let dostatečně dlouhá doba na to, aby vyloženě TV odešla?

Jedná se konkrétně o tuhle TV: https://televize.heureka.cz/panasonic-th-d42pn83/specifikace/#section

Má smysl investovat do opravy, nebo je lepší koupit novou? Případně, pokud novou, dokázal by někdo doporučit značku, typ, které parametry především řešit?

Budu rád, za jakoukoliv vaší odpověď.

SPOTŘEBA EL. ENERGIE
Zapnuto 385 W

nic neopravuj, buď rád že ti to zdechlo.

na druhou stanu budeš smutný, jak špatný zvuk mají dnešní tv, do těch tenkých placek se normálně hrající reprák nevleze.
taky číňani nebo celý svět začali blbnout s "naprázdno" běžícími tv. jestli používáš settopbox, po max.4h se tv vypne, tak hloupý má firmware.

parametry jsou na tobě: jestli to má mít lan připojení, jestli to má být chytro-tv (zabudovaný android se špatnými funkcemi), jestli má mít ci slot pro kabelovku...