Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač nenechází wifi

Dobrý den, potřeboval bych poradit ohledně wifi.

Můj počítač už je mírně starý ale pořád krásně funguje, včera jsem restartoval svou wifi a z ničeho nic mi zmizli všechny wifi signály z přímače, (když kliknu dole v pravo na přístup k bezdrátovému internetu nachází mi to jen dvě wifi (předtím asi 15) a z toho je jedna moje ale je velice slabá, má jen 2 čárky + se každých 5 minut vypne a znovu zapne.. Před tím než se toto stalo měla plný signál a nikdy s ní nebyl problém.
Mám druhý laptop na kterém když se přihlásím na wifi kterou používám tak má plný signál..(jak už jsem psal, na tom počítači co se nejak porouchal jsou čárky od wifi jen 1-2)...
Takže to není 100% wifinou ale počítačem..

Byl bych moc rád za radu nebo jakoukoliv pomoc...

Děkuji moc !
s pozdravem Gabriel

Takže si to shrňme:
- restartoval jsi neznámý wifi-krám
- na druhém neznámém krámu s neznámým OS zmizely skoro všechny wifi sítě
- na třetím neznámém krámu s neznámým OS funguje vše OK

Pokud jsem to rozklíčoval správně, zkus ten druhý krám přenést někam jinam a připojit se. Pokud to bude všude stejné, tak rada od flega.

včera jsem restartoval svou wifi a z ničeho nic mi zmizli všechny wifi signály z přímače,

- Myslis tim ruter ?
- Jen tipuji ze predtim byl pripojen pres kompatibilni canal (Mhz), kde po restartu ruteru doslo k pozmeneni jeho rozmezi. (tak to urcité pásmo ted nevidí)

bezpečné vysílací kanály jsou 1-11. aktuální nastavení uvidíš v routeru, případně přes nějaký wifi scanner.

v česku fungují i kanály 12-13, ale musíš mít nastavený cz region u tvé wifi karty, jinak nebude router vidět. někteří výrobci ho v ovladači neumožňují nastavit a tupě omezují kanály jen na amerických 1-11.

připojovat stolák přes usb minibazmek, který stíní pc skříň a kabely visící okolo, je špatný nápad.

To, preco to nieje mozne v ovladaci nastavit je to, ze ta karta je blokovana len pre region US a dovozcovia zariadeni s takouto kartou sa neobtazuju to dat do suladu s legislativou kde ten vyrobok predavaju. Ono je totiz potrebne prepisat eeprom na tej karte. Preco take zariadenia vobec nakupuju suvisi s tym, ze maju vyhodnu cenu v US. Hovori sa tomu uzivatel porad si ako vies.