Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Monitor 4K + 144Hz

Čau chci se zeptat jestli existuje nebo zvládá nějaký monitor toto:
4K rozlišení
Možnost dát normálně rozlišení na 1920x1080 na 144Hz.
Vždy je u 4K monitoru napsáno 60Hz, ale přece při FullHD by to těch 144 zvládat v pohodě mohlo ne? Nebo je to blbost?
Díky za odpovědi.

viz fleg

Ne skutecne nelze, monitor ma urcitou frekvenci a tu je schopen dosahnout na kazdem nastavenem rozliseni.

Napriklad specifikace tveho VP247H:

Kmitočet analogového signálu: 30~80 KHz(H)/ 55~75 Hz(V)
Kmitočet digitálního signálu: 30~80 KHz(H)/ 55~75 Hz(V)

Takze jak vidis opravdu lze az 75Hz.

Vsimni si:

Rozlišení: 1920x1080

Nepisou az nebo jakakoli jina rozliseni. A to proto, ze LCD monitor ma vzdy jen jedno jedinne rozliseni. Jestlize si ve Windows nastavis jine rozliseni, monitor ho musi prepocitat a tudiz ho zatezujes vic. Proto se nedoporucuje u LCD menit rozliseni z toho nativniho a snizovat ho, protoze prepocet nemusi byt dokonaly a obraz pak vypada rozostrene.