Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem upgrade

Zdravím, odešla mně základovka msi b150 m3 a tak shaním novou, mám na ní GTX 1060(zřejmě ponechám), i5 6400, hyperx 2400 8gb, 1tb, Seasonic Energy Knight SS-500ET T3.
CPU bych rád vyměnil za i7 8700
Zakladovka by měla být asus prime b360 plus.
Mám ale pár otázek.
1) Nebude nová ZD brzdit výkon jestli že do budoucna plánuji gpu 1080?
2) 2400hz nejde míchat s 2666 či 3200? (RAM)
3) Jak to je s instalaci systému který je na disku?
Naběhne systém jako na bývalé desce ? Nebo je potřeba nová instalace ? Jestli ze ano zůstanou původní data na disku, které si pak následně budu moci přehrát ?
4) Máte nějaké připomínky? Co se týče cpu a zd jsou i jiné východiska v cenově relaci okolo 12 tisíc ? (AMD ne)
Děkuji za rady.

Odkazy
https://m.alza.cz/asus-prime-b360-plus-d5289334.htm
https://m.alza.cz/intel-core-i7-8700-d5117446.htm

1) Zakladni deska ti GTX@1080 brzdit nebude zcela urcite.

2) RAM se michat nedoporucuje, mimo jiné frekvence, maji kazda i jiné casovani, jiny typ pameti a v lepsim pripade ti vzdy pojedou na Hz a casovani té nejslabsi, tedy nakych 2400.

3) Systém, no. Windows 10 mi tim pripomina predchozi Visty. Fungovat to muze, jen budou aktualizované ovladace, ale v kazdém pripade bych po zmene HW provedl novou, cistou instalaci.
* Instalace + ovladace za hodku to mas komplet hotové, kdyz to nechas tak jak to je, muze potkavat problémy a opravovat treba jeden mesic.

4) Osadil bych k ni 2x8 DDR4 2666 MHz. O 100Kc navic muzes mit : ASUS ROG STRIX B360-G GAMING s Audio chipem typu : SupremeFX na misto Realtek ALC887