Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NTB HP - špatný příjem wifi, signál (routerem to není)

Ahoj,
koupil jsem nový Hp Pavilion 14-bf080no

WIN 10 Pro 64b
NTB má velmi špatný příjem wifi.
Vyzkoušeno na 3 různých wifi – není to tedy routerem/providerem.

vyzkoušeno aktuálně:
-odebrat/znovu nechat nainstalovat ovladače
-nainstalovat uplně nové ovladače
-wifi vypínání z důvodu úspory energie ON/OFF bez rozdílu.

Do metru / dvou od vysílacího routeru je vše OK, nad cca 2 metry se signál ztratí. řeším to zatím přemostěním přes mobil, který mám vedle NTB.
Jiný notebook/telefony v dané wifi síti v pohodě. Vyzkoušeno na třech wifi sítích.

Co ještě zkusit? Někdo nějakou zkušenost? V nastavení wifi karty je spousta možností které jsou nějak defaultně nastaveny, ale zas tak jim nerozumím.

NB nesmie stratit signal ani na vzdialenost 15m cez tri steny. Mam to overene na mnohych NB. Ak sa strati signal na 2m tak cloveka ako ty, ktory vyskusal toho dost by urcite napadlo, ze sa nieco stalo s pripojenim na anteny. Stava sa, ze sa uvolni pripojenie antenovych kablov na wifi karte v NB.

Zkus
http://www.lenovoblog.cz/2017/04/reseni-nekonecnych-problemu-s-wi-fi-nejen-na-thinkpadu-podruhe.html

nový Hp Pavilion 14-bf080no

lidi slysite ten protimluv ?
tento repasovany notebook prodava firma POCITARNA.

https://www.pocitarna.cz/repasovane/?pv11=190

Tzn. jedou do zahranici a v Italii, Francii, Spanelsku, Turecku atd odkoupi zakaznikem vracene
zbozi, ktere prodeje zrychlene repas linkou. Zrychlene znamena, ze se snazi udelat testy co nejvice OK.
Realny stav notebooku pak zjisti az chudak zakaznik, ktery to koupi za snizenou cenu.
No a v tomto pripade jsi prave zjistil, ze notebook je na 95% ok, jen tech 5 % dela ten vadny wifi modul (mimochodem, ze stejneho duvodu to vratil vyrobcovi ten Turek ci Spanel). Takze za me reklamovat.

Kabrňák. Je to tak, je to z počítárny, je to vůbec poprvý co jsem koupil nějaký HW repasovaný, i když tohle je předváděcí A+ a za ty prachy je to myslím super kup, a kdyby mi to nikdo neřekl, vše vypadá a bylo zabaleno jako nové.
tak spíš řeším jestli to není nějaká SW fičura na kterou bych přišel sám ;o

On ten wifi modul asi nema vadny, ale je v stave nepouzitelnosti kedze sa mu to odpaja uz po 2m od routra. Do tych 2m mu wifi zrejme funguje. Hodne by pomohlo ak by sme vedeli co sa v tom ovladaci da vsetko nastavit. Karty, ktore obsahuju aj bluetooth potrebuju mat specialny ovladac pre wifi, ktory ma koexistencnu schopnost s bluetooth. To z toho dovodu, ze wifi protokol sam bez vonkajsieho podnetu nevie rozoznat bluetooth vysielania a tie dve veci nesmu vysielat naraz. To s tym vypnutim bluetooth je tiez riesenie, ale pravdepodobne tam bude este vadit aj prepinanie anten, ktore si riadi ovladac. Riesi sa to aj na Linuxe. Tam je na to prikaz, ktory prepne wifi na spravnu antenu.

To ja nie, vypnut bluetooth uviedol prvy uzivatel pme. Ja som to len zopakoval, pretoze ma to nakoplo aby som si uvedomil, ze na Linuxe sa riesi rovnaka vec a uz som sa s tym zopar krat zabaval.
Ako to spravit aby ta wifi isla aj rovnako rychlo ako na mobilu uviedol Tomáš Fuk. Ak neexistuje v ovladaci nejaky prepinac tykajuci sa anten, tak je mozne na karte prehodit dratky od anteny. Akurat to bude dobre fungovat v tom priestore kde sa to momentalne pouziva. Ovladac by si to mal riesit sam a mal by vediet, ze na druhej antene je lepsi signal.