Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pc a win 10

Ahoj mám +-10 let starý pc s původním Windows7 Home premium a příští rok právě končí podpora win7. A tak si chci koupit (zařídit) win10, ale problém nastává ten jestli mi to ten počítač vůbec rozjede a bude to fungovat bez problémů. Nebo další možnost je rovnou si koupit novou skříň. Ale profík na pc nejsem tak jestli mi poradíte prosím.
Děkuji za odpovědi

Pokiaľ pre hw, ktorý v tom PC máš existujú ovládače na WIN10 (zistíš to stránkach výrobcov jednotlivých komponentov), potom kľudne prejdi na WIN10...

Ak sa domnievaš, že Win10 si sám nainštaluje nejaké svoje generické ovládače a že to bude fungovať, tak áno fungovať to zrejme bude, ale tak nejak nie na "plný výkon", prípadne nejaký komponent nemusí fungovať správne vôbec.

10 let staré pc nemá ovladače od výrobce pro win10, to fak není dobrý nápad.
nainstalují se ti jen základní ovladače od ms, ale rozhodně to nebude lepší než win7.

zaplácávat pc aktualizacemi hloupostí je pro microsoft hlavním smyslem života, normální člověk to nepotřebuje.
poslední zajímavé záplaty jsou:
kb3125574 ... tzv. sp2 z května 2016
kb4012212 ... díra pro wanna-cry, březen 2017
a ještě ie11 kvůli podpoře protokolu tls1.2, snad z r.2013

čili win10 a získání licence teď neřeš, nech si to až na některý rok s nákupem nového hw.