Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Základní deska

Ahoj, chtěl bych pomoci, s výběrem základní desky s následujícími komponenty
grafika MSI GeForce GTX 1660 Ti VENTUS XS 6G OC
Procesor Intel Core i7-8700
a velikost ATX
nemám ponětí co brát u gddr 6 :) díky moc

No tato grafika má gddr6 nikde jsem to neviděl zatím tak nevím co tam

- Graficka karta funguje nezavisle na "RAM" na zakladni desce pocitace.
Na zakladni desce muze byt osazena "DDR3" a na grafické karte muzes mit "DDR5", nebo "DDR6", nebo "HMB"
* Pamet PC a pamet grafické karty nema spolu nic spolecného a funguji nezavysle na sobe.

- Predstav si grafickou kartu jak jiz hotovy pocitac ktery funguje samostatne :
Ma svuj procesor (GPU), ma tam své vlastni osazeni, kondiky, napajeci mustek, ma svuj VBIOS a svou video pamet tak zvana VRAM (DDR5, DDR6, HMB etc).
* VRAM nema nic spolecného s RAM ktera pracujes s CPU a né GPU. Tudiz na zakladni desce muzes osadit DDR2 a na grafické karte muze byt klidne DDR6. U ctecky DVD taky neresis ze ma OPROM, nebo nejakou Flash_Memory a né DDR4 ne ? ;-)

- Ano, presne tak. Muzes tam dat grafiku s DDR3, DDR4 nebo s DDR5, DDR6, nezalezi na tom.
- Chapu ze to muze mast, kdyz vids ze deska podporuje DDR4 a pak vidis ze grafika ma DDR6, tak si muzes polozit otazku jestli je to nejak spojené. "Neni".
* U zakladni desky "CPU ↔ RAM", je zcela jedno jakou DDR (VRAM) pouziva grafika, "nejsou na sobe zavyslé" A muzes mit v PC DDR2 a na grafice DDR6, je to jedno..