Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno jak zjistit funkčnost síťové karty ?

ahojte, potřeboval bych poradit, jak snadno jako laik zkontrolovat funkčnost síťové karty. popřípadě bod po bodu :) nejsem idiot, ale ještě jsem to nedělal, tak i když jsem našel nějaké rady na netu, tak třeba nepíšou kde to najít nebo když to zobrazí něco, jak to má vypadat nebo co se tam má být napsáno konkrétně u příkazového řádku :) předem díky za dobrou radu a dobrý přístup ;)

popis problém, kdyby někdo hned věděl příčinu jasnou : už několik dní mi jde blbě internet vše se zdlouhavě načítá nebo vypadává a pak de zas dobře a je to prostě kolísavé. poskytovatelem to není a router je také v pořádku, protože svítí zelené kontrolka a všem ostatním, kdo je na něj připojený jde internet dobře. další věc je ta, že diody co jsou vzadu na PC u kabelu od internetu, tak nesvití zeleně a u všech ostatních PC v baráku svítí zeleně. s technikem jsem mluvil od poskytovatele a ten mi řekl, že to bude buď kabel a nebo síťová karta a ať si tedy zjistím zda funguje dobře.

ano zkoušel jsem to napojit na jiný a svítí to stejně na té skříni zezadu ta dioda místo zelené je oranžová . když jsem to vrátil do toho druhého PC svítí zeleně. jinou nemám a mam to ještě v záruce je to ani né půlroku straý PC, tak proto bych chtěl vědět zda to je opravdu síťovka, než to tam pudu reklamovat :)

Reply from ---------------: bytes=32 time<1ms TTL=64

Ping statistics for ------------:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 0ms, Maximum = 0ms, Average = 0ms

teď už jsem ji zadal správně :D jen mě mate to " -t " co je zatím, když to tam dám, tak mě to furt jen ukazuje " Reply from -----------------: bytes=32 time<1ms TTL=64 "
IP mi to ukazuje jen jsem tam místo toho dal ---------- :D

Nazdar
- Mohl by jsi nejdříve uvés, o jakou "ethernet" kartu presne jde a jaky používáš ovladac ?
- Jestli mas problém to najit, tak jen opis vypis Powershelu k informacim o tvém zarizeni :

 Get-NetAdapter -Name "*" | Format-Table -View Driver

[86681-poradna-lan-png]

- V pripade ze jsi pipojen jen přes [LAN], informace jako "stav", "rychlost", "duplex", muzes zobrazit pomoci :

Get-NetAdapter | SELECT name, status, speed, fullduplex | where status -eq 'up'

- Rychlost stahovani (zdroj) :

$a=Get-Date; Invoke-WebRequest http://client.akamai.com/install/test-objects/10MB.bin|Out-Null; "$((10/((Get-Date)-$a).TotalSeconds)*8) Mbps"

[86682-test-speed-s-powershell-png]