Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CPU a základní deska

Mohu se zeptat jestli mohu do mé základní desky osadit procesor ryzen 7 2700x namísto ryzen 5 2600 (základní deska je gigabyte b450m ds3h)
Nebo místo gpu RX 480 8gb nějakou jinou grafiku
Upgrade by sloužil do budoucna k hraní her a dalšímu upgradu
Děkuji za odpovědi
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Vzhledem k tomu, že oba CPU jsou ze stejné generace, tak to na 99% půjde.
Rovněž grafiku můžeš vyměnit za jinou, pouze musíš mít vhodný napájecí zdroj vzhledem k potřebám nových komponent a dostatečně velkou bednu do které se ta grafika vejde. Také budeš muset nainstalovat k té nové grafice příslušné ovladače.