Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GTX1050 vs gtx1060

Ahoj, je lepší koupit PC o 6k Kč dražší s gtx1060 ?druhá varianta je koupit PC s GTX 1050 o 6k levnější
Pište své názory nehledě na dalším vybavení PC, ,pouze posuzují grafiku a jestli je fakt o dost lepší gtx 1060 než 1050?

- Jak uz mas napsano v prvnim prispevku, GTX@1060 je "podstatne" vykonejsi jak GTX@1050.
- Jestli jde hlavne o herni vyuziti, tak zvol tu PC sestavu s grafickou kartou GTX@1060, i kdyz ta druha ma treba vice 'cores|threads' [CPU].
* Jelikoz ta graficka karta ma na snimkovou frekvenci jednu z nejhlavnejsich roli.

(Pro priklad [CPU] : "6 x core + GTX@1060", bude mit zpravidla vice FPS (vysi snimkovou fekvenci) jak "12Core + GTX@1050". Co se tyce RAM, tak aby mela alespon 8Gb jako "minimum" na DDR4, nejlépe 16Gb. I Tak, radeji preferuj GTX@1060 + 8Gb, kde dokoupit dalsich 8Gb pro konecnych 16GB ti vyjde podstatne levneji jak 'UPGrade' grafické karty. Disky etc maji spis vliv na svyznost, nacitani map, velkych scén ve hre, bez realného dopadu na pocet FPS.)

posledni dotaz pro nejakeho ochotnejsiho cloveka,ktery me nebude za muj dotaz kamenovat(pokud se nepletu je tohle poradna,urcena k radam,a pokud potrebuje nekdo poradit i v tom co se jinemu zda jako prkotina,dotaz by mel byt na miste a ten komu se to nelibi by si nemel dotazu ani vsimat,mel by si ho vsimnout jen ten kdo skutecne chce poradit

takze muj posledni dotaz
https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-330-15ich-onyx-black-d5348428.htm
https://www.alza.cz/gaming/asus-x570zd-dm121t-black-d5531583.htm
který z techto dvou notebooku je lepsi pro "hrani her" ? dekuji

slibuji, ze jakmile bude tento dotaz zodpovězen uz se semka nikdy na nic nezeptam,abych vas neobtězoval

Za mě z těch dvou ten Asus, ikdyž má jen 2GB VRAM. Tyhle notebooky nejsou určené na hry.
Osobně bych si nikdy notebook na hry nekoupil. Opravdový notebook na hry si představuju v cenové kategorii +- 40000,-
Za těch 18000,- si můžeš pořídit výkonnější stolní PC, ale tvé peníze, tvá věc. Jen můj názor.

Nechce se mi dávat ban jen kvůli tomu, že je někdo nerozhodný. Ale že nás tady tahá za nos a střídá nicky, to už přehání, to ano.
Nakonec to dopadne tak, že stejně koupí nějakou šlupku notebook, protože očividně ho opravdu chce. Rady na sestavu už tu dostal.
Taky mám pocit, že si plete poradnu a obchod - my tu dáváme akorát rady, ale panáček hledá kompletní řešení se vším všudy, ještě nejraději aby mu to někdo objednal a dovezl domů.Kdyby navštívil nějaký místní PC obchod a vyjevil své představy, tak by mu pomohli víc. Protože s navrženou sestavou z poradny si očividně neví rady.