Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunguje PC

Zdravím,

Včera mě běžel PC bez jediného problémů, dnes jsem ho zapnul ale nefunguje mě monitor / není signál.. Též se mi nechce nabehnout myš + klávesnice, koukal sem do PC - všechny větráky se točí (u grafiky se docela zadrhavaj) , diody na základní desce svítí, kabely sou neporušené, PC sem též lehce luxoval..

Nevíte v čem může být problém?

Jinak moje sestava
ZD / MB Asus b150 pro gaming, dual ddr4
Grafika / Ge force gtx 1060 6gb
Ramky / 4x4 gb ddr4 2400mhz
Procesor / Intel core i5 6400 - 2,7ghz
Zdroj / seasonic S12II 520W

diody na základní desce svítí

Koukal jsi do manualu desky jestli ty diody svitit maji, jestli treba neidentifikuji problem?

Jinak servis, protoze doma to nevyresis, mas jiny monitor na zkousku nebo notas, do ktereho by jsi monitor pichnul a ozkousel ho? Muzes odzkouset jiny zdroj? Pak se to dela tak, ze se vytahnou komponenty na stul a PC se zkusi spustit v minimalni konfiguraci. Nicmene pokud vubec nic, nenabehne ani BIOS, tak jsou v zasade tri mozne priciny: monitor, zdroj, deska. Teoreticky i procesor, ale to se prakticky nestava.

PC sem též lehce luxoval..

- Pred nebo az po problému ?
- Zacni celkovou kontrolou zapojeni napajeni na zakladni desce a komponentu.
- Nejlépe, vse odpojitt, provést "reset/clear BIOS" a spustit PC v tzv "minimalnim rezimu" -> jen nechas "CPU" + "1xRAM" bez : HDD, grafické karty nebo nejakych PCI* karet.
* Tvé CPU ma integrované "IGP" (integrovany graficky chip) ktery bude hrat roli grafické karty pro zobrazeni potrebnych informaci.

"Jak provedu Clear BIOS" ? Staci vythanout baterii CMOS. Nekteré zakladni desky umoznuji CLEAR i pomoci PINu. PC musi byt odpojeno od El site.
* V pripade ze PC rozjedeme, tak se nasledovne zamerime na zdroj ktery zatizime a budeme sledovat jeho chovani, mozné vykyvy na vetvich 12V ,5V a 3.3V.

*Ilustracni obrazek [CMOS] baterie :

[cmos.jpg]

Pokud jsi luxoval, tak zkus, zda jsi něco neuvolnil - grafiku, paměti, cokoliv jinýho.
Pokud nepomůže, vypoj grafiku, zapoj jen na integrovanou.
Je taky možný, že něco zdechlo, třeba základní deska. Už jsem se s tím setkal, že večer PC vypnu a druhej den mrtvola.