Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem IPS nebo TN výhradně pro hry

Dobrý den, momentalne mam 4K IPS monitor pro praci s fotkami, rad bych k němu dokoupil druhý 1440p 144hz monitor urceny pro hry. Kdyz by byl monitor pouze pro toto uzití ma smysl vybirat ips nebo staci pro hry tn ? (s tn nemam zadnou zkusenost). Barvy mam moznost zlepsit sondou. Rozdil v cene ips vs tn 4000-5000. Děkuji
Změna kategorie, původně: Hardware (Kurt)

Souhlasim. TN neni tak hrozné jak pred par lety, jak v barvach tak jak jeho pozorovaci uhle. (Takovy dnesni 10Bit HDR TN v 4K vypada slusne)
* Holt nekteri to maji vzité no, ze na tom TN nebyly vzdy nejlip, ja bych zase na hry nedoporucoval moc VA ktera ty pozorovaci uhly nema lepsi jako TN, tedy pro hrace co hledaji rychlou odezvu.(alespon zvolit AMVA, nebo AMVA+)

Co mate furt s tymi uhlami? Ano v rannych dobach lcd mozno platilo, ze pri pohybe o par stupnov (10-20) sa menila vyrazne farebnost, ale to uz je predsa davno za nami.
Ja nepoznam TN panel, kde by som pre pohybe hlavy o +- 10cm do stran videl zmenu farieb.
Navyse pri praci a hrani hlavou nehybete, takze pozorovacie uhly su asi najstupidnejsi argument aky sa pri vybere monitora moze zjavit.

ne, nesedis - nikdy nesedis pred monitorem uplne stejne (pokud nejsi robot). TN jsem mel naposled nejaky korporatni Dell, a tam fakt stacilo se posunout o radove centimetry. O tom ze vrch byl svetlejsi nez spodek ani nemluve (ne celkove, svetle odstiny byly cca. stejne. Ale v spodni tretine se tmave odstiny "slevaly" do cerne). Dekuju, nikdy vice.

Presne tak. Taky jsem neco videl v posledni dobe v praci a uz u 24" monitoru je u TN videt, pokud clovek sedi normalne u kancelarskeho stolu (30-50 cm), ze uprostred je obraz tmavsi nez na krajich, nebot proste nedostatecne pozorovaci uhly.

Jednoduse pokud monitor, tak IPS nebo nejakou s variaci VA. Ja teda mam AMVA a jsem z toho trochu nestastny, uprednostnil bych priste zase IPS, ale nehodlam to hrotit. Zase ale znam lidi, kteri to maji presne obracene, takze monitor nejlepsi vybrat osobne, vyzkouset.

pred monitorem prece sedis primo

asi nejsem človek, ale monitor používam tak že sa naň pozerám nekdy z postele, nekdy zo stoličky a nekdy zas od chladničky, sem tam si nechám do pokoje otvorené dvere a cez chodbu až z toalety sledujem čo sa deje na monitoru. Najmä když mám loadscreen u LoLku tak či si ešte môžem posedieť alebo už musím ísť hrať...

Takovy dnesni 10Bit HDR TN v 4K vypada slusne

No možná, sice sem nehledal ale 10Bit panel nebude stát pět litrů.:-)

Tazatel se může ptát kde chce, jeden by TN nekoupil druhýmu nevadí,se musí kouknout někde u někoho nebo porovnat v obchodech.Já tu mám TN levnej novej a větší srač... sem neviděl ty úhly totálně v hajzlu vs 10 let starej LG TN.Dneska je dost normálních MVA 144Hz monitorů za ne tak hroznou cenu aby někdo musl brát TN...