Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní sestava do 23 000Kč

Dobrý den.

Pokouším se o herní sestavu okolo 23 000kč, která by měla být na delší dobu (doufám aspoň v 5 let), s tím, že by se do budoucna plánoval maximálně upgrade grafické karty. Momentálně počítám s těmito díly:

CPU - AMD RYZEN 5 2600
Základní deska - MSI B450 GAMING PLUS
Chladič CPU - ARCTIC Freezer 34
Grafická karta - GIGABYTE RX 580 AORUS 8GB
RAM - G.SKILL 16GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Trident Z RGB
Pevný disk - Samsung 860 EVO 250GB; WD Blue 1TB
Zdroj - Be quiet! PURE POWER 11 500W CM

S touto sestavou bych se do této ceny měl vejít, bohužel, nejsem si jistý, do jaké bedny bych tento HW měl uzavřít + ještě jaké vnitřní ventilátory použít. A samozřejmě, zda jsem s nějakou součástkou nepřestřelil.

Budu rád za každé rady a návrhy.

Tato sestava se mi taktéž zamlouvá, peníze ušetřené za RAM můžu s klidem využít na lepší grafiku jak avizuješ. Původní výběr jsem založil na hledání po internetu kvůli nejlepší kompabilitě.
Se zdrojem bych se taky shodl, troška výkonu za účinnost ale cena ucházející, chladič PC prakticky stejný (aspoň soudím). S tím úložištěm možná půjdu i do m.2, když to tolik ušetřilo, s tou skříní možná do verze RG4T, jak již tady někdo zmínil.
Akorát mám ještě otázku k té grafické kartě. Verzi NITRO+ doporučuješ na základě čeho ? Zajímá mě to v porovnání s ostatními kartami stejného typu, kde se cenově liší (dražší nebo levnější) s totožnými parametry.

Jinak velmi pěkný výběr dílů, děkuji moc

Par poznamek k navrhum, co se tu objevily.

Nic neni vyslovene spatne a hodne se mi libi i tvuj vlastni navrh, klidne muzes jit i do toho, co jsi si vymyslel sam.

M-Poluv navrh vypada asi uplne nejlepe, ale mam tam preci jen jeden problemek. Chlazeni grafiky MSI Ventus je uplne nejsrackojdnejsi chlazeni jake jsem kdy videl a je to desne hlucne. To je subjektivni nazor, protoze nekdo tak moc hluk nevnima, ale osobne si klidne tisicovku priplatim, jen abych to nemusel poslouchat.

Jezekhifi zase navrhuje RX590, ktera je taky hlucna, ovsem ne skrze spatny navrh chladice, ale proste ma vyssi TDP a produkuje hodne tepla. I v tomto pripade bych osobne dal prednost o neco malo horsi ale porad rozumne grafice RX580 a to jak v provedeni Gigabyte Aorus nebo Sapphire Nitro, ktere se tu objevily.

---

Zvaz SSD, na system je 250GB dobry, ale jeste na hry je to malo. A na hry je dobre mit SSD. Pokud bys resil casem prikoupenim dalsiho SSD az budou penize, tak samozrejme proc by ne.

SilentiumPC Fera povazuju za velmi dobre chladice procesoru mozna nejlepsi v pomeru vykonu a ceny.

Děkuji za názor.

Ty disky budou samozřejmě podle peněz, vždy se mohou přikoupit, to není problém. Od toho tam byl klasický HDD, pro co největší odstávku vedlejších dat a případně i nouzovky her. Anebo by se koupil větší SSD disk a nekupoval se HDD, ale to už cenově vychází nastejno.

CPU, MBD, chladič CPU jsme se tady všichni prakticky shodli, RAM a case jsem si dokázal vybrat lépe z nabízených možností v komentářích, stejně jako i návrh za levnější zdroj.

Nejvíce mne však samozřejmě trápí grafika. S AMD grafikami RX řady 500 mám dobré zkušenosti, proto jsme volil RX580. O grafikách GTX1660 jsem uvažoval taky, ale lehce mne odrazují množící se informace o údajné nekvalitě karty a všelijaká srovnání na internetu (obzvláště to z kanálu JayzTwoCents), proto jsem zůstal u Radeonu. Zde opět velké množství provedení, ale výběr Aorus grafiky na základě dobrých zkušeností.

Takže mám teď zase ohledně grafické karty co přemýšlet, přeci jen ji nechci měnit hned za rok

Co si musis zodpovedet ty a nikdo to za tebe nevyresi, je kolik hluku jses ochoten snest a kolik si chces priplatit, aby toho hluku bylo o trochu mene.

Takze ano, Aorus je dobre chlazeni, ale s priplatkem.

Pokud se budeme pohybovat v uvazovani nad co nejlevnejsi grafikou pro hry, tak aby v pokladnicce zbyly penize pro drivejsi mozny upgrade grafiky, jiste budeme uvazovat nad RX580 a pokud se koukam na CZC (muzes najit jinde trebalepsi cenu, ale pro zakladni porovnani nam bude dostacovat tento obchod):

GIGABYTE Radeon AORUS RX580 8G, 8GB GDDR5 - 6342Kc

Chces to dat, kdyz stejne kvalitni:

Sapphire Radeon NITRO+ RX 580, 8GB GDDR5 - 5737Kc

A jen mirne horsi:

GIGABYTE Radeon RX580 Gaming 8G, 8GB GDDR5 - 5549Kc

-----

Ted uvazujme nad drazsi grafikou, ktera vydrzi delsi dobu a zde musim souhlasit s M-Polem:

MSI GeForce GTX 1660 Ti VENTUS XS 6G OC, 6GB GDDR6 - 7599Kc

Jenze neni ten priplatek relevantni za podstatne lepsi chladic:

MSI GeForce GTX 1660 Ti ARMOR 6G OC, 6GB GDDR6 - 8049Kc

Nebo i tyhle mi prijdou porad relativne v pekne cene:

MSI GeForce GTX 1660 Ti GAMING X 6G, 6GB GDDR6 - 8490Kc

GIGABYTE GeForce GTX 1660 Ti GAMING 6G, 6GB GDDR6 - 8420Kc

Naopak Aorus uz mi prijde pres caru:

GIGABYTE GeForce AORUS GTX 1660 Ti 6G, 6GB GDDR6 - 9053Kc

Děkuji za moc pěkné rozepsání, dosti mi to ulehčilo rozhodování :-)

V té RX580 jsi mne teda utvrdil v tom, že je to za málo peněz hodně muziky, kde bych navíc ve verzi NITRO+ měl za menší cenu stejnou kvalitu. Nechám si ještě v záloze i RX590 NITRO +, kdybych byl ochoten snést ten hluk a teplo za větší výkon.

Pokud bych pak připlácel za větší výkon ve formě GTX 1660 Ti, tam bych teda uvažoval o MSI GeForce GTX 1660 Ti ARMOR 6G OC, 6GB GDDR6, kdy, jak jsi psal, bych měl podstatně méně hluku za ještě snesitelné cenové navýšení, pokud bych hodně hleděl na cenu.

Ještě jednou tedy moc děkuji za pomoc s výběrem, budu na to přihlížet i v budoucích nákupech :-)