Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zmena rozlíšenia na vzdialenej ploche

Prihlasujem sa z môjho notebooku s windowsom 10 na vzdialenú pracovnú plochu, kde beží Windows Server 2008 R2 Enterprise. Problémom je, že nastavenie rozlíšenia je príliš malé písmo, tým pádom keď spustím software Pohoda, tak na mojom 15" notebooku je skoro nemožné pracovať (jedine keby použijem lupu), skúšal som to zmeniť v nastaveniach displeja ale tam to mám zakázané a natívne tam je nastavené malé písmo. Chcel by som zväčšiť písmo, ale neviem ako, aby sa dalo normálne pracovať. Poradíte?

Tobe taky preji "Dobry Den".
- Jestli se pripojujes pres sluzbu Remote_Desktop_Connection [RDP], tak upresni "nepouzivat realné rozliseni", ale jen tobe vyhovujici scaling.
- Najdes to v tom hornim panelu, nebo v "Display" -> "Display configuration". (Win + R -> Mstsc)
* Mam to vyzkousené na WServer 2012, ale IMHO by to melo platit i pro 2008.

[86763-rdp-nastaveni-rozliseni-png]

TiP :i: ~ Zde jsem ti nasel video, kde je to presneji vysvetleno.

berusko, chtelo by to napsat z jakeho kramu se pripojujes, pripadne jake to ma rozlliseni obrazovky.
druha vec je kam se pripojujes, co to je za windows.
a pro jistotu: jestli myslis pismo aplikaci/na plose, anebo pismo nejakeho terminaloveho okna/cmd.exe