Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Excelovsky subor na FTP serveri?

Na ftp server som nakopiroval jeden excelovsky subor. Ale vzdy ked ho otvorim, tak sa mi otvori len v tom podokne internet explorera, neda sa nejako spravit, aby sa mi otvoril pekne v exceli priamo poklikanim nanho, ked je na tom ftpcku? Druha vec, ked v nom spravim nejake zmeny, tak ho vzdy musim ulozit ako novu kopiu, neda sa prepisovat priamo? Dakujem!

FTP = File transfer protokol
FTP umi pouze stahnout nebo ulozit soubor. Zadne prime otevirani souboru apod. Z toho vyplyva, ze na cinnost, kterou chces delat - primo jej upravovat FTP vhodny neni.

TC ti to zautomatizuje - stahne, otevre a po zmenach ulozi (pokud neodejde k chybe a ty pak neprijdes o vse).

proboha, lidi, co vymýšlíte? Je to jen o tom, v TC si ten soubor stáhnout z FTP do nějaké složky, tam ho otevřít, upravit, uložit a změněný soubor nakopírovat zase zpátky na FTP. Toť vše. Nepotřebuješ žádný NetDrive, žádný VPN, žádný MS terminal server. Jen se to naučit a naučit to uživatele.