Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výhružný email

Dobrý večer,

prosila bych o radu či názor. Včera mi přišel email psaný v angličtině s tím, že odesílatel emailu vložil malware software - s keyloggerem na jisté erotické stránky a po kliku na dané stránky získal tak přístup k mým heslům a zároveň možnost ovládat mojí web cameru a pořídil video zatímco jsem brouzdala po daných stránkách. A pokud mu nepošlu necelých 1000 USD v bitcoinech, tak rozešle video mým kontaktům s tím, že pokud mu nevěřím, stačí na jeho email odpovědět "Yeah" a on rozešle video 13 kontaktům na mém FB.

Vložila jsem kus textu emailu do vyhledávače a objevila jsem, že se jedná o tzv. "Email Scam", avšak stránka s výsledky byla v angličtině a nikdo z CZ se o tom nezmiňuje, tak bych se ráda optala, zda s tímto "scamem" - emailem má někdo zkušenost?
Rozhodně nehodlám nic platit, to stoprocentně ne, ale strach co se krádeže hesel týče mám, proto bych ráda znala Vaše zkušenosti či názory.

Děkuji za každou odpověď na můj příspěvek

Adéla

Řešení:

Smazat a neřešit, tohle je tady asi po padesáté. Ptali se na to i ti, co žádnou kameru nemají.

a nikdo z CZ se o tom nezmiňuje

:-D

edit: trochu tu myšlenku rozvinu.
nejstarší případy podobných vyděračských mailů skutečně obsahovaly uniklá hesla z různých registrací.
ovšem to co se poslední dobou masově šíří, je už jen parazitování. žádná hesla, žádný konkrétní popis, jen blábol a spoléhání, že aspoň někdo se chytí a odešle kamsi prachy.
smazat.

Mnohokrát děkuji za vložení odkazu, já předtím vyhledávala za vložení angl. textu z toho emailu, tak se nemohu divit, že na angl. stránkách nikdo z ČR nekomentuje... :-D takže děkuji, konečně první CZ stránka na toto téma aniž by se jednalo o poradnu :-) :-)

a nikdo z CZ se o tom nezmiňuje

:-D

edit: trochu tu myšlenku rozvinu.
nejstarší případy podobných vyděračských mailů skutečně obsahovaly uniklá hesla z různých registrací.
ovšem to co se poslední dobou masově šíří, je už jen parazitování. žádná hesla, žádný konkrétní popis, jen blábol a spoléhání, že aspoň někdo se chytí a odešle kamsi prachy.
smazat.

Nevím, proč ta vytažená část z mého textu - Měla jsem namysli Z CZ /jako z ČR/. Jestli je to proto, že se již na toto někdo dotazoval, tak pak to chápu a omlouvám se i tobě, že jsem se ptala na něco, na co se tu již několikrát lidé ptali. :-)
A mockrát děkuji za tvou odpověď :-)

Ještě jednou Vám oběma děkuji, text emailu jsem si pro jistotu zkopírovala a uložila plus jsem udělala screenshot a email samotný jsem smazala a tím je pro mne daná věc uzavřená čímž i tohle moje téma/otázka.
:-)