Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Taktovaní

Mohu se zeptat mám doma základní desku gigabite
B450M DS3H a ryzen 5 2600 mohu ho taktovat?
Nebudou s tím nějaké potíže?

Ježiš sorry já jsem fakt nevěděl, že to jde. Heuréka ono to jde. Sakra stačí napsat použij klávesy + - a najednou to měnit jde. Takže hned první pokus a mám 4Ghz.

No a zároven po spuštění Cimebench R20 testu pád. No mám co dělat.... sakra to bude chtít kvalitnější chladič....

Pravděpodobně ti to nespadlo na chlazení ale na napětí. Na kolik si to dal? Základní napětí u Ryzenu dává většina desek i při taktování někam k 1.2 V, což stačí při dobrém kusu tak na 3,9 GHz. A taktování pomocí násobiče je naprosto v pořádku.

EDIT: přehlédl jsem ty 4 GHz.. no jasný, proto to padá, ne kvůli chlazení.. na 4 GHz počítej tak asi 1.3 V, možná více, záleží dle kusu

Jasně, při hraní to udrží, při zátěži všech jader už ne, ale chápu, co myslíš.
Stejné kusy to sice jsou, ale nějaká selekce tam je. Většina 2600x 4,3 zvládá v pohodě, zatímco naprostá většina 2600 na 4,3 ani nenabootuje, natož stabilně.