Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno UPGRADE RAM do notebooku

Pekný deň prajem chcel by som sa len uistiť mám notebook Lenovo g580 zo základnou pamäťou 4gb kde mám jeden voľný slot na dalsiu ram pamäť a chcel by som si ju osadiť moja otázka spočíva vtom

Aký je rozdiel keď je pri pamäti napísany parameter
SO DIMM DDR3 a SO DIMM DDR3L môžem osadiť buď jedno alebo druhé ?
Je treba dávať aj pozor nato akú veľkú pamäť podporuje doska teda koľko Max rám sa tam dá osadiť
Nebude problem keď objednám ram s väčšou frekvenciou ako je tam osadená "neuberie" to na "výkone" ?

Odkaz na stránku notebooku https://www.mall.sk/notebooky-15/lenovo-ideapad-g580-59376880

Řešení:

To L na konci znamená Low Voltage, tedy nižší napětí. Určitě není vhodné kombinovat paměti s a bez L.
Na kapacitu paměti je nutné dávat pozor.
Pokud koupíš paměť s vyšší frekvenci, velmi pravděpodobně bude fungovat, ale pouze na frekvenci té pomalejší.

To L na konci znamená Low Voltage, tedy nižší napětí. Určitě není vhodné kombinovat paměti s a bez L.
Na kapacitu paměti je nutné dávat pozor.
Pokud koupíš paměť s vyšší frekvenci, velmi pravděpodobně bude fungovat, ale pouze na frekvenci té pomalejší.