Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sestava PC

Ahoj přátele. Nebudu si hrát na to, že rozumím plně PC sestavě, proto jsem tu :-)
Sháním něco na kancelářskou práci, hudbu, filmy, net a hlavně, aby byl svižný a stíhal více úkonů najednou a nezasekával se.
Postačila by mi tato sestava a cenou 5 000,-

Počet jader procesoru: 4
Procesor :Intel Core i5-3470 3,20GHz (4 threads, 6MB cache, up to 3,60GHz)
RAM: 8GB DDR3
Grafická karta:Intel HD Graphics 2500
Pevný disk: 120GB SSD

Děkuji všem za čas.

Tak jsi našel :-) Mého stařičkého Xeona to převálcuje minimálně o polovinu.
A to nemám SSD, které je rychlostně úplně jinde. Mívám otevřených třeba 10-15 záložek a k tomu na pozadí film nebo něco z Youtube a bez problémů se s tím dá pracovat. Tady za tu cenu je to hodně dobrá koupě.

Běžně používám slabší notebook (teda s klávesnicí, myší a monitorem) jako hlavní počítač, hudba jede furt, na netu běžně otevřených tak 10-20 tabů, pár otevřených texťáků a flashovka na pozadí, sem tam nějaká ta kompilace, nebo starší gameska a tak, poḧoda, neseká se ani při loadu kolem desítky (tedy jako že by dokázal plně využít 10 jader na 100%, i když má jen dvě (a tedy 4 vlákna jako ty)).
i5-4200M (2.5GHz, TB až 3.1GHz); 4GB RAM DDR3; 1TB HDD
(taky mám NB s Atomem a ten je pomalejší, ale taky se neseká a dá se s ním dobře vyjít)

Takže záleží na tom, co si představuješ pod kancelářskou prácí - pokud něco nenáročného, tak asi pohoda, pokud datábázi s desítkami tisíc záznamů zprzněnou synovcem ředitele v Excelu ze sdíleného síťového disku, tak je stejně všechno marný ... fakt je, že pod Windows jeden nikdy neví a ty je tam asi máš, zatímco já mám Linux a ten zátěž zvládá líp a obecně není tak nenažraný. Čili HW na to v pohodě má, otázka je SW, ale je šance, že to bude fajn. Pokud bys ho chtěl vylepšit a má volný slot na paměť, kam bys mu dal ještě jednu 8GB tak by mu to jistě neuškodilo :) Ale kritické to určitě není.