Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nepravidelné nabíhání OS po restartu/zapnutí PC

Zdravím,

obracím se na vás s prosbou ohledně problému s nabíháním OS.
Mám stolní PC, na kterém jsem měl Win 8.1 a jednoho krásného dne přestal nabíhat systém - resp. jakmile dám restart / zapnu PC, tak se prostě neobjeví logo desky, nejde nic zmáčknout, nedostanu se do BIOSu, nesvítí numlock a samozřejmě nenaběhne OS. PC v tu chvíli nepracuje, HDD jede tiše. CD-ROMka se sama zasouvá ihned po otevření.
Co je ještě podivnější, že se to neděje vždycky - tzn. cca 2 ze 3 případů to nenaběhne a jediný způsob je vypnout PC "natvrdo", jednou ze tří to pak normálně naběhne, ale NIKDY to není na první pokus hned po restartu.

Co jsem zkoušel: vrátit bod obnovení, aktualizace ovladačů, čištění registrů, upgrade na Win 10 (!!!) - ze zoufalství už jsem i použil poslední licenci na Win10 a upgradoval (se zachováním souborů i aplikací).

Nenapadá někoho, co by mohlo problém vyřešit?

Díky moc za každou radu! Sump

Tak to by mohl být ten zdroj, jak psal Karel. I HW který odchází do křemíkového nebe se vždy nechová jen způsobem, že funguje nebo nefunguje. Půjč si od někoho známého nebo kamaráda funkční zdroj a vyzkoušej ho ve svém PC.