Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc se sestavením PC

Zdravím,

rozhodl jsem se, že si udělám radost a upgraduju si PC v kanclu (současné PC je z roku 2013, takže upgrade asi bude znát). Ale nevím, co zvolit za komponenty, je to dlouho, co jsem si stavěl poslední počítač.

Co na PC dělám?
- Převážně kancelářská činnost (Office, Internet), ale občas i Photoshop, či Sony Vegas. Navíc jsem zvyklý mít otevřených opravdu HODNĚ oken a záložek. Používám různé plochy, všude mám otevřené různé aplikace apod. = multitasking je pro mě nejvyšší priorita.

Co od PC očekávám?
- Aby PC běželo svižně a nezasekávalo se ani při velkém množství otevřených aplikací a při velkém množství otevřených tabů v prohlížeči.
- Zároveň za pár let (cca 3?) počítám s tím, že PC budu upgradovat na "poloherní" domácí stroj (jsem asi už stará generace - nepotřebuju hrát na ultra a neřeším ping) :)

Momentálně uvažuju o
procesor: i5-8400
Deska: MSI B360-A PRO - Intel B360 NEBO ASRock Z390 PRO4
GPU: zatím žádné GPU (proto potřebuju procesor s integrovaným chipem)
HDD: WD SSD Blue 3D NAND, 2,5" - 500GB
Paměti: HyperX Fury Black 16GB (2x8GB) DDR4 2666
Zdroj: Seasonic S12II-520 - 520W

Skříň použiju buď původní, nebo koupím nějakou úplně základní. Zároveň ze starého PC vezmu i větráky (120x120 i 80x80), CD-ROMku, čtečku, apod. Předpokládám, že dodávaný chladič CPU bude stačit (když to neni herní PC).

Díky všem za názory a rady! Rád si nechám poradit od zkušenějších! Cenový limit mám 15tis, ale to je absolutní strop!

Nevim co mas za PC, jestli je upgrade vubec potreba.

Par poznamek:

Používám různé plochy, všude mám otevřené různé aplikace

A ty aplikace neco pocitaji zaroven? Protoze jestli se jenom prepinas, tak to neni multitasking a staci ti akorat co nejvic to jde (deska podporuje) rozsirit pamet.

Zároveň za pár let (cca 3?) počítám s tím, že PC budu upgradovat na "poloherní"

Na to se vykasli, z kancelarskeho herni stroj neudelas a za par let to muze byt uplne jinde, navic se da predpokladat, ze cim dal vic prim bude hrat vic jader, takze jestli to s tim myslis vazne, tak si pockej do leta nebo mozna kvuli levnejsi desce do podzimu na AMD RyZen 3000, Intel nema momentalne nic, cim by mohl konkurovat.

NEBO ASRock Z390 PRO4

Ne, na neKackovy procesor je Z390 vicemene k nicemu.

větráky ... 80x80

Jako vazne, 80mm vetraky desne rvou, zvlast po letech provozu, do kancelare si das nejakou hucici masinu, jako vazne?