Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Klonování SSD - laptop - jak připojit nový disk

Ahoj, k narozeninám dostanu nový SSD disk do noťasu Lenovo Legion Y520 a potřebuji poradit, jak naklonovat stávající SSD disk, na kterém jsou předinstalované Windows 10 Home (zakoupeno přes Alzu).

Už jsem si četl pár článků na webu i tady na poradně, ale nevím, jestli nový SSD disk připojit přes redukci, nebo přes dokovací stanici. Můžete mi poradit, co bude pro mě lepší volba? (co nejlevnější varianta - jednorázová akce) a nějaké tipy/odkaz na dobrý článek s free softwarem?

Ve starším dotazu jsem četl, že jeden uživatel byl spokojen s obyčejnou dokovací stanicí - tu opravdu stačí jen zapojit do USB 3.0 a postupovat dle návodů (např. clonovací médium na flash disku)?

Konkrétně má noťas základní desku LENOVO Provence-5R1, na kterou jsou připojené:

SATA 6 Gb/s WDC WD10SPCX 1000 GB 16MB HDD a
NVMe SAMSUNG MZVLW128 128GB SSD, který budu nahrazovat

WD SSD Blue SN500 M.2 2280 500GB (taktéž PCI-Express NVMe)

Za každou radu budu vděčný.

BrB

Jestli jsem to správně pochopil, tak chceš klonovat z jednoho NVMe M.2 disku na jiný NVMe M.2 disk. To nebude tak úplně jednoduché, protože ty M.2 porty jsou jen na MB a nebo na PCIe kartách, takže to nemáš kam strčit. Zkus zajít do servisu, kde by mohli mít vhodné PC se 2 NVMe porty a nech si to naklonovat.

vytvoreni image z M.2 na ten druhy - SATA disk co je v notasu. Nebo na USB disk, nebo po siti na nejaky sdileny/nas - možností je plná nůše. Pak vymenit M.2 disk, a obnovit image na novy - vetsi. Umi to snad vsechny sw. na klonovani/zalohovani disku - namatkove Clonezilla, Acronis True Image.... atd.

že by to měly gpt disky jinak?
zrovna jsem odpoledne "za běhu" migroval systém na ssd, typ mbr: sw macrorit partition expert free, fungovalo to samo, po restartu bylo za pár minut překopírováno. bere to jako klon a tím pádem se na id neptá.
barevnější minitool partition wizard to má stejně. ale stejně ty oddíly po macroritu ještě zarovnal. true image to zarovnání myslím dělá automaticky.

tvoje dokovaci st. https://www.czc.cz/i-tec-dokovaci-stanice-usb-3-0/198201/produkt
podporuje SATA 6 Gb/s WDC WD10SPCX 1000 GB 16MB HDD
coz je prvni ze ctyr na obrazku
https://thewirecutter.com/wp-content/uploads/2018/02/ssd-lowres-10.jpg
jenze ty chces klonovat cislo 3 (NVMe SAMSUNG MZVLW128 128GB SSD) na obrazku na cislo 3 (WD SSD Blue SN500 M.2 2280 500GB)
Takze by pro tebe bylo resenim
neco jako je
https://www.gearbest.com/cables-connectors/pp_009868820683.html
Nebo zkus ten servis.
Pripadne nejlevneji vyjde nova cista instalace Win10.
Win10 jsou zadarmo, pokud byly porizeny spolecne s notebookem.
Stahnes je zde https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/windows10