Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem data na ssd

Nevideli ste niekde nahodou nejaku studiu, test, kolko vydrzia data na ssd? A idealne podla typu bunky . . . alebo teda aspon kolko by mali vydrzat . . . bez napajania.

To môže byť rôzne model od modelu. Niektoré vydržia aj cez rok, nebo aj 2 roky (to už je ale zriedkavé... zvyčajne len u hodne drahých SSDčiek, najmä od Intelu), niektoré pol roka a i menej (a dokonca niektoré modely udržia dáta bez napájania len do 2 mesiacov).

SSD moc na dátovú zálohu nieje, na to je HDD.