Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bude stačit 400W zdroj?

Dobrý den,
rád bych provedl upgrade GPU - GTX 750 Ti. Bohužel můj zdroj je značky Eurocase 400W a mám z té značky strach, už jen vzhledem k tomu, že nová GPU je o něco výkonnější. Moje momentální sestava je: AMD Phenom II X4 955, AMD Radeon HD 6450, 8 GB RAM DDR3. Tak bych chtěl vědět, zda výkon zdroje je dostatečný pro tuto GPU. Jinak bych musel koupit ještě nový zdroj. Předem díky

Dobrý den

Dekuji, tobe taky.

GTX 750 Ti

- Spotreba se zdvyhne o nejakych snad ~ 50W coz neni moc, alespon pro "normalni zdroj".
- Tvuj kancelarsky 400W bude mit ve skutecnosti efektivnich nejakych 300W, tva sestava v plné zatezi neprekroci 230W, coz je stale v pripade ze nebudes provadet OC / Overclocking (kde bych se bal o celkovou stabilitu) dostacujici.

Jinak bych musel koupit ještě nový zdroj. Předem díky

- IMHO to ten tvuj zdroj prezije. Jestli né koupis jinej. Fanda NoName, Eurocase, 动力 zdroju nejsem, ale prozatim bych koupil jen grafiku a zdroj az dle potreby.
* Kdyby jsi nahodou chtel novy zdroj kupovat, tak dbej spise na zdroj ktery ti poslouzi i na budouci UPgrade. Né jen W, ale i pocet konektoru a podobne. (normalni znacku a alespon Gold)

- 650W je IMHO opravdu hodne, lec musis si pockat na nejakého radce ktery ti se zdrojem poradi.
- Jen za me, 450W ti musi stacit i s rezervou. Dnes neni problém postavit vykoné PC které ma spotrebu pod 300W hranici. 650W je spis uz na sestavy s 2xGPU jako SLI nabo CF + CPU Threadripper :-)
- Pro zvoleni "minimum" [W] pro zdroj : muzes si spocitat maximalni zatez a vykonu [W] komponentu a pripocitat k tomu 25%. S velkou rezervou, nebo overcloking : CPU+GPU*2 coz by ti nedelalo priblizne vic jak 550W.
- Musis brat i v potaz to, ze na misto uvedenych [***W] u zdroje, je to zpravidla o neco méne. Dejme tomu kdyz zvolis 80+ "Gold", "Platinum" tak +/- vis ze to bude v ~ nejakych 80% (coz znazornuje ten symbol 80+) z uvedenych, papirovych [W].
[104271-label-80-plus.jpg]
* Opravdu to uvadim jako neco obecného, v hodne pripadech je to jen teoretické a od zdroji k zdroji, nemusi byt pravidlem.

"Jak mam vypocitat spotrebu PC ?" : Existuji stranky, utility, které ti umozni vypocitat ~ "priblizne" prikon tvé sestavy. Tech stranek existuje vic, nechavam ti odkaz na prvni dve co mi padli pod ruku .
Do vyhledavace staci napsat "Power Supply Calculator". Nasledovne jen naklikas tvé komponenty a zadas → "vypocitat" :
https://outervision.com/power-supply-calculator
https://msi.com/power-supply-calculator
https://www.coolermaster.com/power-supply-calculator/