Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Větrák u notasu

Ahoj všem..Potřebuji radu pro známou ohledně větráku u ntb..(nemám ho u sebe )..
Při nazdvednutí větrák přestane točit..Doporučil jsem mírně vysát prach,ale myslím,že to bude něco složitějšího..Kdysi jsem kámošovi ohledně větráku u ntb vyřešil přeinstalací biosu..

Opravdu si nedokážu představit, co by se muselo odfláknout při opravě, aby větrák přestal jít po tom co se notebook nadzvedne. Projevuje se to zvýšením teplot? Ať zkusí procesor zatížit nějakým umělým benchmarkem a potom ho zvednout. Zvýší se teploty? Pokud by tam byl špatný kontakt a kvůli tomu nešel větrák, tak by se teploty rapidně zvýšily až na 100°, kde by začal notebook "ubírat výkon" nebo-li by začal thermal throttling.

Podle mě bude vysvětlení v něčem jiném. Například že větrák přestane být slyšet. Existují také funkce, které se snaží zvýšit pohodlí uživatele tím, že zjišťují, zda jsou na stabilním povrchu a podle toho upravují power management. Něco jsem o tom našel tady cooling-made-cooler-the-thinkfirst-series Je to založené na G-sensoru. Pokud to její notebook má taktéž, tak to může být možná "příčina".