Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nejdou mi nainstalovat ovladače

Zdravím,
mám problém s nainstalováním ovladačů (stažené z internetu) po čerstvé instalaci windows.
Ve správci zařízení se mi objeví jen "systém windows nemůže najít software ovladače vašeho zařízení".
Může prosím někdo poradit?

Stiahni a nainštaluj Driver Booster, program je zdarma. Stiahne a nainštaluje ti všetky potrebné ovládače a ty v podstate nič nerobíš, len čakáš, kým sa doinštalujú. Mám s ním vlastné skúsenosti + sám ho používam, a nemám žiadny problém.

Tak to bych neporadil ani nepříteli. Správně je to tak, že postahuješ drivery ke konkrétnímu HW (ze stránek výrobců), které postupně instaluješ (začíná se ovladačem chipsetu). Pokud se jedná o notes, pak výhradně ze stránek výrobce notesu. Zas nějaké prázdniny?

Zase kecy, starosti, ako v prípade čistenia a defragmentácie Registrov vhodným SW. Aj Registre sa dajú čistiť tomu, kto sa vyzná a vie aký SW určený iba na Registre Windows treba použiť. (U mňa je to RFA Platinum x64 bit 11.3).

Prečo by to malo byť iné napríklad s Driver Booster od Iobit?

Je to velice pohodlné, osobne, ak mi pristane na stole nejaká cudzia mašina pozliepaná z HW komponentov robených na kolene v čínskej garáži v ktorej je sprznený OS do zúfalej podoby, spravím z ISO čistú inštaláciu Windows.

K Windows po inštalácii použijem; Iobit Driver Booster 6.x v nejakej Portable, ideálne crackutej verzii, ktorá za pár sekúnd vyštrachá na počkanie po serveroch celej zemeguli aktuálne a vhodné ovladače pre konkrétny HW.

Čipset a spol. ponúknutý dielňou SW: Iobit Driver Booster, si najprv komparujem priamo u výrobcu na jeho stránkach, či skutočne sedí k HW. Či ma Iobit nešáli.

Ak nemá nájdené zoskupenie ovládačov problém s výrobcom, s kľudom spustím aktualizáciu záplat cestou Iobit.

Pohodlná robota na zopár minút, ešte sa mi nestalo, že by niečo krachlo, sekalo po reštarte OS apod.

Driver Booster jsem použil už mnohokrát a můžu potvrdit, že mi ušetřil mnoho zbytečné práce s hledáním ovladačů na různé komponenty při změně OS. Ale každý si může vybrat, jestli bude hodiny googlit, zda ovladač výrobce pro ten který OS má laskavě na svých stránkách, že...

všichni výrobci notebooků publikují na svých stránkách ovladače pro své modely.
to ovšem předpokládá, že si tazatel vůbec dokáže přečíst výrobce a model z typového štítku vespod.

chápu že každý uživatel nemusí umět všechno. pak ale čekám, že si buď předem zjistí ve správci zařízení, z jakého hw se mu notebook skládá a stáhne si ovladače na datový disk/flashku, než se rozhodne systém přeinstalovat. nebo je lepší, když to přenechá někomu znalejšímu, ale nechá si postup vysvětlit, když se hrne sám instalovat.
jen totální lamy z živě jsou bezmocnými otroky "drivergeniusů" a podobných sw a nechápou co vlastně instalují a odkud - dost smůla v minulosti u mobilních verzí grafik.

tak jen zopakuju: začíná se instalací driveru chipsetu (který je někdy součástí balíku ovladačů s dalším hw. bohužel musím psát obecně, když je typ ntb tajný)
dále je běžné, že výrobce u jednoho modelu používá díly od více výrobců (zvukovka, síťovka, wifikarta). proto postup "opsat si konkrétní hw před reinstalací". nebo určení hw podle vendor & device: https://it.cestuji.info/ovladace.php ... varianta 3

chápu že každý uživatel nemusí umět všechno. pak ale čekám, že si buď předem zjistí ve správci zařízení, z jakého hw se mu notebook skládá a stáhne si ovladače na datový disk/flashku, než se rozhodne systém přeinstalovat. nebo je lepší, když to přenechá někomu znalejšímu, ale nechá si postup vysvětlit, když se hrne sám instalovat.

Zajímavý je, že tohodle se nikdo nebojí, ale jestlipak si troufne takhle šťourat třeba do auta, když tomu taky nerozumí? Já už jsem u některých jedinců naprosto rezignoval na snahu jim vyhovět, protože zpravidla přišli s krámem a se slovy:"Začalo to blbnout, tak jsem zkusil…" - v takovém případě je odesílám do servisu a šetřím svoje nervy…