Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Equalizér

Zdarec,
pro vás to bude určitě hračka, pro mě však docela problém. Nevíte někdo, jak optimálně nastavit equalizér s hodnotami 100 Hz, 300 Hz, 1 kHz, 3 kHz a 10 kHz?
Díky za váš čas :-)

Optimálně se to nastavuje podle ucha, protože hodně záleží na tom, do čeho ten zvuk pouštíš, tj. jak reproduktory, který použiješ, umí zahrát basy a výšky, či ostatní pásma. Laciný počítačový 2.1 sestavy mají problém s chybějícími středy, takže pásmo okolo 300 Hz je utlumené, menší dvojpásmovky mají často slabší basy, takže přidáš tam.
Ale obvykle stačí zvednout basy a výšky, tedy přidat na 100 Hz, trošku na 300 Hz a trochu zvednout 10 kHz. Nepřežeň to, jinak z muziky zůstane jen "duc-tsss", což býval častý případ tolik oblíbených minivěží v devadesátých letech. Duněly, syčely, ale vokály byly jak by přes reprák hodil zimní peřinu.