Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno spustenie časovača po štarte programu

zdravím

potreboval by som poradiť ohľadne automatického štartu časovača. jedná sa o to, že som vytvoril jeden časovač pre vypnutie počítača, nastavený na jednu hodinu. chcem sa docieliť aby sa časovač spustil súčasne so spustením iného programu/hry. niekto vie poradiť či je niečo takého vlastne možné?

Řešení:

1.problém:
cestu přerušovanou mezerami jsem uzavřel do uvozovek, jinak příkaz start hledá příkaz "celá.exe" s dalším parametrem "cesta\...":

start "celá cesta\epicgameslauncher.exe"

2.problém:
všude v příkazovém řádku se cesta s mezerami uzavírá do uvozovek - ale ne v příkazu start, tam mají uvozovky potroublý význam a používá se jiná syntaxe. snad to nezkazím:

start "" /d"C:\Program Files (x86)\Epic Games\Launcher\Portal\Binaries\Win32" EpicGamesLauncher.exe

nebo jinak:

cd "\Program Files (x86)\Epic Games\Launcher\Portal\Binaries\Win32"
EpicGamesLauncher.exe

ale protože ten launcher je posledním příkazem tvé batky, můžeš se u něj na samotný "start" vykašlat:

start shutdown.exe -s -t 3600
"C:\Program Files (x86)\Epic Games\Launcher\Portal\Binaries\Win32\EpicGamesLauncher.exe"

1.problém:
cestu přerušovanou mezerami jsem uzavřel do uvozovek, jinak příkaz start hledá příkaz "celá.exe" s dalším parametrem "cesta\...":

start "celá cesta\epicgameslauncher.exe"

2.problém:
všude v příkazovém řádku se cesta s mezerami uzavírá do uvozovek - ale ne v příkazu start, tam mají uvozovky potroublý význam a používá se jiná syntaxe. snad to nezkazím:

start "" /d"C:\Program Files (x86)\Epic Games\Launcher\Portal\Binaries\Win32" EpicGamesLauncher.exe

nebo jinak:

cd "\Program Files (x86)\Epic Games\Launcher\Portal\Binaries\Win32"
EpicGamesLauncher.exe

ale protože ten launcher je posledním příkazem tvé batky, můžeš se u něj na samotný "start" vykašlat:

start shutdown.exe -s -t 3600
"C:\Program Files (x86)\Epic Games\Launcher\Portal\Binaries\Win32\EpicGamesLauncher.exe"