Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotaz na PC sestavu

Ahoj,

Vybral jsem si komponenty k sestavení PC. Můj dotaz je, jestli to všechno k sobě sedí, jestli třeba není něco lepšího za podobnou cenu, nebo jestli tam nemám něco zbytečně navíc. Zrovna u komponent jako základní deska, zdroj, chladič a skříň si nejsem zcela jistý.
Nechal bych si ho sestavit v CZC nebo v Alze.

https://www.czc.cz/223635,222551,220742,175654,62389,247135,223203,187659,257403,200384,192299/kody

Od počítače vyžaduji svižnou práci v CADu, ale také hraní současných i budoucích her na 1080p 60 FPS.
Nicméně hlavní zátěží nejspíš bude v budoucnu VR. Nejspíš Oculus Rift S, podle toho, jaké budou na něj ohlasy.
Vím, že grafická karta může být lepší, ale přes 40 tisíc se mi už moc lézt nechce.
Všem předem děkuji za odpovědi

Máš tam zbytečný napájecí kabel - je součástí balení zvoleného zdroje.
Jinak si nejsem jistý, jestli využiješ DDR4-3200. I7-8700 bez K oficiálně nepodporuje taktování RAM a je tedy možné že to pojede maximálně v režimu DDR4-2666.

Souhlas.

Poznamka na zvazeni: VR je docela narocne na procak na vicejadrovy vykon. Kamos (ma Oculus Rift) kvuli tomu ceka na leto na RyZen 3000. Takze mozna bych jako procesor, pokud tazatel nechce cekat na RyZeny, volil radeji Intel Core i7-9700K. Pak by mohly byt i ty taktovatelne pameti.

U CPU Intel ma takt RAM vyrazny vyznam, ked pouzivas internu grafiku.
Na plne vyuzitie internej grafiky sa odporuca samozrejme Dual Channel, ale aj moduly Dual Rank (aj ked prinos je par %).
Ale taktovanie RAM (pri pouziti internej grafiky) je znatelne.

Udajne vraj na doskach s Intel chipsetom "Z" (taktovacim) sa da pretaktovat RAM aj s CPU bez "K"

Idem to prave skusit, mam CPU Intel Core i7-6700 (bez "K") a cakam na dosku ASUS PRIME Z270-A