Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přihlašovací údaje k síti

Zdravím,

prosím Vás o radu, protože jsem na netu nedokázal najít odpověď..

Snažím se vytvořít síť k nově přeinstalovanému PC (Win10) v malé kanceláři. Toto PC je k routeru připojeno kabelem a jmenuje se "PAVLAPC". Zároveň mám svůj notebook (Win10), který je k routeru připojen bezdrátově a jmenuje je se "JOE".

1/ V síti já (JOE) vidím stolní PC (PAVLAPC), ale když se do PC zkusím připojit, vyskočí tabulka "ZADAT PŘIHLAŠOVACÍ ÚDAJE K SÍTI" (viz. screen). Nepřipojím se ani ke sdílené tiskárně.
2/ Ve stolním PC (PAVLAPC) pak můj notebook (JOE) není vidět.

Domácí skupina (na které to v minulosti stálo) nepřipadá v úvahu, protože na ntb mám již OS bez domácí skupiny.

Prosím o radu co s tím.

Díky moc!

SCREENSHOTY NA IMGUR.COM ZDE

Řešení:

Na domácí skupinu zapomeň. To je krok stranou.
Aby ses připojil k počítači přes síť, je nutné přihlášení s heslem.

Máš 2 možnosti:
1. ty si nastavíš pro přihlašování do NB heslo a na PavlaPC založíš uživatele, který bude mít stejné jméno a heslo. Pak se ke sdíleným prostředkům počítače dostaneš, aniž bys musel něco zadávat.

2. na PavlaPC založíš nějakého uživatele s heslem a když to po tobě bude chtít přihlášení, tak použiješ údaje toho uživatele. Je možné nechat je zapamatovat a pak tam dále opět budeš přistupovat bez ptaní.

Na domácí skupinu zapomeň. To je krok stranou.
Aby ses připojil k počítači přes síť, je nutné přihlášení s heslem.

Máš 2 možnosti:
1. ty si nastavíš pro přihlašování do NB heslo a na PavlaPC založíš uživatele, který bude mít stejné jméno a heslo. Pak se ke sdíleným prostředkům počítače dostaneš, aniž bys musel něco zadávat.

2. na PavlaPC založíš nějakého uživatele s heslem a když to po tobě bude chtít přihlášení, tak použiješ údaje toho uživatele. Je možné nechat je zapamatovat a pak tam dále opět budeš přistupovat bez ptaní.