Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pc nevidí čtečku knih

Hezký večer!
Přinesl jsem si z opravy čtečku pocket book touch hd 2. Přístroj mi dali jiný, napsali, že aktualizovali firmware na poslední verzi.

Po připojení k pc s win 7 home se objeví hláška:

Toto zařízení je zakázáno, protože firmware zařízení neposkytl požadované prostředky kod 29

Pokud kliknu na oznámení u hodin, je tam tabulka: "USB ROOT HUB 4 portů"
Tři jsou označeny jako nepoužitý port a poslední je unknown device.

Pokud se přihlásím jako správce pc, čtečka se objeví v seznamu disků a je na ní přístup.
Otázka zní, jak z toho ven? Před opravou se čtečka načítala jako další disk i když se musela přepnout několikrát v nastavení "připojení k pc nebo nabíjení". Proto šla do opravy.
Nikdy to ale nehodilo onu hlášku o zakázání zařízení.

Řešení:

Zdravím,
díky za zájem.
Používám kabel od čtečky. Nevím nic o nabíjecím.
Tohle mi není jasné. Logicky když připojím kabel, tak by se mělo i dobíjet ať je volba jaká chce.
Jiný kabel zkoušen, USB přední modrý potom vzadu usb2. Nic.
Co jsem tak hledal, tak se mají smazat nějaké klíče v registru, nebo odebrat ve správě zařízení USB řadič, což nevím, zda si neumrtvím PC. (to je to řešení chyby kod 29)
EDIT:
POZOR ZMĚNA.
Když jsem stahoval ten starší firmware, všiml jsem si, že je tam poradce při potížích.
A tam radili naformátovat vnitřní paměť, pokud jiné jejich rady nezabraly.
Tak jsem to udělal a jak říkají u vás, voila!, čtečka se chová jako další disk, tak jak má. Takže software zůstane a jen si doplním knihy ze zálohy, neb formátování vše smázlo.
Takže díky, XOXO za kopanec správným směrem a na dálku Ti připíjím. Mají tu jen pivo.:beer::beer:
Čumil.
Kdybych se já trubka přihlásil mohl jsem dát vyřešeno. Takže vyřešeno.

Dekuji, tobe také

Po ruce mam jen Pocket Book InkPad3.
Po zapojeni do USB musis na té ctece videt zobrazenou moznost "Pripojit, nebo jen dobijet" , nekdy je zapotreby to zkusit zapojit az 3x. Upraveni tohoto natavení je prím v nastavení PocketBook.
* USB kabel pouzivas urcite datovy a né dobijecí zejo ? Radeji se zeptam.

V nastaveni ve ctecce je také mozné zadat aby se neptala a rovnou ctecku sparovala.
* Zkus i jiny port USB, nebo jiné PC.

Verzi FM mas kterou?
Upgrade neni tezky, jen ho okopirujes do korenové slozky, a pri startu pridrzís ty dve mechanické tlacitka.
* U pocket je dobré, ze muzes u Firmware proves Upgrade i Downgrade, takle se muzes vratit na predeslou verzi, u nekterych ctecek to nejde.

Zdravím,
díky za zájem.
Používám kabel od čtečky. Nevím nic o nabíjecím.
Tohle mi není jasné. Logicky když připojím kabel, tak by se mělo i dobíjet ať je volba jaká chce.
Jiný kabel zkoušen, USB přední modrý potom vzadu usb2. Nic.
Co jsem tak hledal, tak se mají smazat nějaké klíče v registru, nebo odebrat ve správě zařízení USB řadič, což nevím, zda si neumrtvím PC. (to je to řešení chyby kod 29)
EDIT:
POZOR ZMĚNA.
Když jsem stahoval ten starší firmware, všiml jsem si, že je tam poradce při potížích.
A tam radili naformátovat vnitřní paměť, pokud jiné jejich rady nezabraly.
Tak jsem to udělal a jak říkají u vás, voila!, čtečka se chová jako další disk, tak jak má. Takže software zůstane a jen si doplním knihy ze zálohy, neb formátování vše smázlo.
Takže díky, XOXO za kopanec správným směrem a na dálku Ti připíjím. Mají tu jen pivo.:beer::beer:
Čumil.
Kdybych se já trubka přihlásil mohl jsem dát vyřešeno. Takže vyřešeno.

- A ten Firmware mas tedy jaky ? Posledni, jak uvadi ze ti ho jiz nainstalovali je ktery ? : 5.19.656 https://www.pocketbook-int.com/us/support/pocketbook-touch-hd-2
* Coz je posledni FM pro vsechny aktualni ctecky od PocketBook, jen dve vyjimky jiz maji dostupny 5.20

- Problém se vyskytne kdyz na ctecku prekopirujes nebo ctes nejakou urcitou knihu ?

- Jestli mas jiny mUSB kabel, treba od telefonu, proc ho nevyzkouset ? (tak mame jistotu, ze to kablem urcite neni)
- V tom nastaveni, ti prikladam obrazky kde se nastaveni nachazi :
* Takle na misto ptani, dobijet, nedelat nic nebo pripojit k PC, se automaticky pripoji k PC, jinak je zarizeni nedostupné.

NASTAVENI -> UDRZBA

[86839-1-nastaveni-udrzba-png]

REZIM USB

[86838-2-udrzba-nastaveni-png]

PRIPOJENI K PC

[86837-3-pripojeni-k-pc-automaticky-png]

- Zkus to provozovat i bez, nebo s jinou SD kartou, uz jsem se potkal s tim, ze prave SD karta (kterou bych doporucil ve formatu FAT32) delala potize.

TiP ~ Ctecka umoznuje "RESTART" bez ztraty knih, nebo dokumentu, takle muzes obnovit bez ztraty obsahu, jen nastaveni a prihlasovacich udaju.
* Me to jiz nekolikrat pomohlo, jednou u rychlém vybijeni baterie, pak problém s pripojenim a TTS (text to spech). Ctecka umi i provést zalohu na SD v pripade ze by jsi chtel porvést Hard-Reset. Tak vytvori soubor recovery a po nové instalaci jen ten soubor (z SD karty) z parametry-recovery obnovis PocketBook to ma dobre provedené.

- Ale kdyby jsi tu ctecku mohl vyzkouset na jiném PC, tak by to pomohlo, takle by jsme mohli urcit jestli jde o ctecku, nebo o PC (nastaveni, problém v operacnim systému).
- Také zkus spustit "spravce zarizeni" a ctecku odinstalovat". Tak po novém pirpojeni dojde k obnoveno ovladace.
* Ctecek mam odzkousenych opravdu hodne, do registru jsem nikdy zasahovat nemusel.