Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tmavý monitor.

Dobrý den,
Mám potíže s monitorem, jde o Samsung SyncMaster S23A550H. Vždy když zapnu PC, nebo ho probudím z úsporného režimu, je obraz hrozně tmavý a zesvětluje se velmi pomalu. Někdy to trvá chvíli, někdy několik minut a ani potom nemám pocit, že by jas dosáhl té úrovně, co dříve. Hrát si s různými položkami v menu monitoru, jasem počínaje, nemá efekt. Chci se zeptat, jestli je nějaká šance dát to dopořádku pomocí něčeho co nevím a ještě jsem nezkusil, nebo to znamená, že monitor odchází a již mu není pomoci ?

Mel by mit LED podsviceni, tam se tohle nestava, ale muze byt bud v haji driver/inverter pro to podsviceni, nebo chyba v napajecim zdroji - resitelne to sice je (osobne to tipuju na vadne kondenzatory ve zdroji nebo v tom inverteru), ale kdyz se divam na parametry, lepsi se toho zbavit a koupit novy.

Tak koupit nový zdroj by snad neměla být tak nákladná věc, mohl bych to zkusit. Inverter je součástá čeho ? Zdroje ? Nebo přímo monitoru, což by pak asi skutečně nemělo smysl nechat opravovat. Zapoměl jsem ještě v úvodu zmínit, že občas začne monitor rychle problikávat, zvlášť přepnu-li z něčeho hodně tmavého na něco hodně světlého.