Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 - digitální licence

Dobrý den,
po výměně základní desky se mi stále nedaří aktivovat windows. Takže to vyřeším tím, že si koupím nový klíč. A zajímalo by mě, jaký rozdíl je mezi digitalní licencí: https://aukro.cz/windows-10-home-6946191134 a normální, která se prodává o 1000 Kč dráž.
Potom mám na Vás ještě jednu otázku, když si aktivuji digitální licenci a po nějaké době budu přeinstalovávat PC i s windows, bude ta licence stále funkční nebo si budu muset opět koupit jinou.
Děkuji za rady.

Při přeinstalaci W10 digitální licence zůstává (aktivace proběhne obvykle automaticky po internetu), pokud je to na stejném MB (PC). Při přechodu na jiný MB (PC) je nutné licenci přenést (třeba přes MS účet). Tedy za předpokladu, že je to retail, což lze při samostatné koupi doporučit.

Doporučuji neunáhlovat se, počkat a zkusit to po nějaké době znovu. Aktivoval jsem stovky instalací a hlášek že se aktivace nezdařila jsem viděl mnoho. Většinou se to časem "samo" nějak umoudřilo a později to šlo. Zbytek se vyřešil po telefonu, ale to jsem už hodně dlouho nemusel dělat.

Ta licence nabízená na Aukru bude s největší pravděpodobností "sedmičkový" klíč z nějakého vyřazeného počítače. Dají se občas najít na skříních vyřazených značkových PC ve sběrných dvorech apod. Vtip je v tom, že klíč z Windows 7 je použitelný i pod Windows 10, čehož dovedně využívají různí šikulové a Microsoft to (zatím) toleruje.