Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Swap na RAM

Šlo by přesměrovat swap na RAM a tím docilit rychlejšího běhu systemu a aplikací ?

Operační paměť:
1 x 1 GB DDR2 667 MHz
1 x 2 GB DDR2 667 MHz

Pevný disk:
250 GB, 5400 RPM
Rozhraní Serial ATA

Procesor:
Intel Core 2 Duo T8100 s frekvencí 2,1 GHz
3 MB L2 Cache
800 MHz FSB

Operační systém:
Microsoft Windows Vista Home Premium

Disk ti vymění v jakémkoliv pc servisu. Původní sis chováš pro případ reklamace-i když si myslím že to není nutné tak pro jistotu. Je to většinou o dvou šroubcích na plastovým deklíčku zespodu a nepřijdeš přitom o záruku deklík s diskem nebývá nijak chráněn např. pečetí.

Vytvořit swap na RAMce (během nabíhání Windows) umí (uměl) RAMDisk od fy. Cenatek.

Přínos/nepřínos takového řešení nejsem schopen posoudit. Sice bych tipoval, že přístup do RAM bude rychlejší než na disk, na druhé straně tento postup bývá uváděn i v IT Mýtech a skutečnostech...