Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Program na zalohovaní ve win

Zdravím.
Doporučte nějaký v češtině.
Aby zaloha byla ve formatu, který by šel otevřit v systemu a šla nastavít max komprese.(rar,zip)
Uměl přirustkovou kompresi.
Kdyby nemusel běžet furt, ale šel by jen spustit, když potřebují. (Disk mam odpojený a připojují, jen když zalohují.)

Osobne roky rokúce od zjavenia sa na trhu používam na veškeré zálohy primárnych a aktívnych oddielov, zálohy live, zálohy pri uspatom OS, zálohy SW, zložiek. Zálohy sú nastaviteľné na prírastkové, rozdielové, časovo 24/7 taktiež nastaviteľné.

EaseUS Todo Backup Workstation.

Backupper má tri stupne komprimačného algoritmu. Po zbalení do súboru do vhodnej zložky pod formátom *.pdb, je možné v klasickom Exploreri Windows súbor kliknutím rozbaliť, očumovať zálohu, otvoriť textové a bežné súbory, ako pod Windows. Zo zálohy sa dá extrahovať pretiahnutím myšou čokoľvek na pôvodné, či iné miesto úložiska s automatickým rozbalením (okrem systémom blokovaných alebo otvorených v RAM).

Je tiež dostať kúpiť EaseUS Todo Backup pod pultom v Tuzexe free, s obdobnými kvalitami a funkciami, len je po americky, po kapitaľisticky s natívnym, triviálnym, intuitívnym ovládaním určený pre negramotné lamy.

ten nudně doporučovaný easeus todo backup je free, i tak umí vytvořit recovery boot médium, to každý free nástroj nemá.
když už za to člověk/firma chce platit, pak mi právě to boot médium od acronisu připadá sympatičtější (partition manager + backup).
podobný aomei cd tvořič se dá stáhnout, backupper do win má i free verzi.
můžou se lišit i ve schopnosti klonování na nový hw, v tom verze acronis ti 2015 zrovna neexcelovala.

samozřejmě, všechny umí z boot média svůj vlastní formát, jako ten acronis.
jen pokud by chtěl tazatel zálohovat i za běhu windows, tak upřednostní buď free (cobian co neznám, easeus todo backup, aomei backupper standard), anebo si zaplatí za acronis true image, nebo můj kdysi oblíbený drive snapshot (ten ale neumí klonovat).
mimochodem true image pod windows byl čím dál šílenější moloch, přirovnal bych ho k neru. boot cd skvělé, ale ta windows aplikace s několika běžícími službami od verze 2012 zastavuje pomalejší procesory.

a když nechce zálohovat/klonovat celé diskové oddíly, ale jen některá data, použije buď stejný nástroj, nebo něco založené na zipu/raru z hned první odpovědi od dsa.

životem zklamaný uživatel může zkusit dokonce "zálohování" ve windows - ale na to bych nesáhnul ani klackem.

edit:

Doporučte nějaký v češtině.

sice nechápu důvod, těch pár slov i logické pořadí činnosti snad pochopí i dítě, ale co tuším:
acronis je lokalizovaný. a určitě i ta microsoftí parodie ve windows, co funguje v každé verzi jinak.