Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení přes síťový kabel

Zdravím lidi,

rád bych se zeptal, zda byste mi dokazali poradit v následující věci.
Svoji pracovní stanici s MB: ASUS H97 Pro jsem připojil k netu přes síťový kabel. Win 7 však nechce načíst kabel a připojit se k síti.
Pouze problikne načítání kabelu, toť vše.
Zkoušel jsem na stejný kabel připojit 2 NB jeden s Win 7 a druhý s Win 10 a u obou běží síť bez problému.
Pokud pracovní stanici zkusím připojit na jiný síť. kabel, tak běží v poho.

Je vůbec reálné mi v takové situaci nějak poradit, čím by toto mohlo být? PS: Síť. kabel je od routeru asi 22m.

Děkuji za jakékoliv reakce.

síťovka ve stoláku nebo její ovladač má problém se domluvit s routerem.
- router nejspíš 100mbit krám,
- kabel si zkontroluj jestli je přímý = na obou koncích častěji zapojení 568b a dejme tomu že nepoškozený,
- gigabitová síťovka v pc může být vybíravá, její funkce auto mdi-x nemusí fungovat dobře a nestihne se s routerem včas domluvit na režimu přenosu. domácí pc typicky spoléhají na získání dhcp adresy z routeru (je tam dhcp timeout 20s). když neschopnost dohodnout komunikační rychlost zabrání přidělení adres, vypadá to na nefunkčnost.

1) mohlo by stačit buď nastavit ip adresu staticky, což má svoje rizika, domácí uživatelé se snaží to kazit (ip z rozsahu používaných dhcp, ignorování dns)
2) nebo nastavit síťovku na režim 100mbit: správce zařízení - síťovka - vlastnosti - rozšířené - speed&duplex: 100mbit/full