Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jaký si mám nastavit kontrast monitoru

Ahoj, možná laický dotaz, ale jaký si mám nastavit na monitoru kontrast (0-100), aby výsledky vypadaly co nejblíž realitě? Hraje roli, že monitor je nativně 8bitový a ma prý 14bit 3D LUT? Je to samozřejmě IPS s plným pokrytím sRGB a asi 80% Adobe.

a) na práci s fotkama si nastav přímo volbu sRGB (to už zahrnuje kontrast), nejde o sRGB/aRGB, ale o "celé" nastavení.
b) na "kancelářské" použití si nastav, co chceš (spíš menší kontrast i jas).
c) 8-bit vstup a 14-bit LUT nijak přímo nesouvisí (jde o vnitřní převod , gamma křivka, plynulost přechodů).

Na těch několika monitorech, které jsem používal, vždy při volbě režimu "sRGB" bylo vše - bílý bod, kontrast, jas a gamma "zafixované". Takže při jeho volbě se to nastavilo vždy stejně (což je logické, je to standard). Bavíme se skutečně o režimu sRGB?