Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lan bridge

Ahoj potrebuju trochu pomoct,

mam doma v byte router, ktery je umisten v obyvaku, pres zed vedu kabel do meho pokoje a ten je zapojen do pc.
Co ja chci udelat abych ten dlouhy kabel v pokoji zapojil do sekundarnuho routeru a ten aby mi rozesilal sit po pokoji a z toho druheho routeru by mi sel ethernetem zase kabel do pc( pouziju 1m kabel)

Jenze problem, sekundarni router jsem nastavil jak jsem mel, vypl jsem dhcp, nastavil jinou ip at se v siti nepletou routery.
Jenze kam mam ted ten dlouhy kabel z obyvaku zapojit (myslim tim kam do toho sekundarniho routeru?) mam ho zapojit do wan nebo lan?
A pak ten 2m ethernetovy kabel musim z lan portu do pc.
Zkousel jsem ze bych zapojil ten dlouhy kabel do lan portu a tim 2m kabelem zase do pc.

jenze do site me to nepripoji, btw k oboum routerum se ted pripojim
jak primarni router ( od upc) (192.168.0.1)
tak i k sekundarnimi (tp link) (192.168.0.2)

mam snad ten mega dlouhy kabel z obyvaku zapojit do wan portu toho druheho??
jenze ten tam nepasuje

150mb je wifi režim, ani náhodou to není reálná rychlost. reálná průchodnost wifi bývá 2-3x nižší.
u jaké síťovky jsi to číslo viděl a čím jsi ho měřil?
rychlost lan rozhraní tolik nedegraduje (využívá 2 páry vodičů), bude se blížit teoretické rychlosti.

wr740 je nejlevnější wifi router, wifi 11n "lite", to je těch bájných 150mbit na krabici.

kabel patří pochopitelně do lan, vypnuté dhcp a je z něj jen switch (přesněji ap se switchem).
ale možná se ti podařilo tplink dát do režimu bridge, starší verze fw ho neznaly.

když má první router 192.168.0.x síť a druhý router tu samou, pak nemůže routovat mezi wan a lan (a starší firmware nefungovaly).

teď aby ses ještě dostal do nastavení druhého tplinku a nastavil wifi.
při tom režimu ap to bylo bez komplikací. (v menu takový režim asi nemá, stačí ho nechat jako "router" bez dhcp a přes wan dát záslepku)