Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno USB wifi adaptér s podporou monitor módu a packet injection

Zdravím, chcel by som sa začať venovať etical hackingu a začal som s jedným kurzom. Zistil som že asi pre polovicu toho kurzu je potrebné mať správny USB wifi adaptér. Ako správny inteligent som si kúpil prvý čo som videl a to že je mi na nič som zisil až asi o 3 dni :)
Obraciam sa na vás s žiadosťou o radu. Ktorý je ten správny? Všetky odporúčané sa dajú kúpiť len na ebay, no mne sa nechce čakať mesiac. V špecifikáciách neviem nájsť podporu týchto modov. Máte niekto skúsenosti?
Ďakujem pekne za pomoc.
PS: ideálne nie za vela

Řešení:

Monitor mod & injection zavisia na ovladaci a nie na konkretnom cipe. Ovladac byva zvycajne upraveny pre tieto veci, hlavne teda pre injection. Monitor mod je standardnejsia zalezitost a je mozne ho zapnut prikazom. Pocnuc od WinVista by mal monitor fungovat aj vo Windows.
Byva zvykom, za sa na tieto ucely pouziva Linux a to este aj specialna distribucia zamerana na pentesty (Kali, BackTrack), pretoze v nej su tie upravene ovladace. Standardne distribucie ako Ubuntu, Mint, Fedora maju ovladace, ktore umoznuju akurat monitor mod.
Idealnejsie by bolo pozistovat ake karty funguju v tej konkretnej verzii distribucie, ktoru pouzivas. V kazdej je to trocha inak.