Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade RAM na zlepšení multitaskingu

Zdravím, koupil jsem si před pár měsíci notebook s procesorem i5 7300HQ, 8 GB RAM DDR4 2400MHz, GTX1050 4GB VRAM.
Chtěl bych zlepšit multitasking, například když hraji náročnější hry a chci přitom sledovat například videa na youtube přes chrome na druhém monitoru, videa se začnou sekat, ale hra jede plynule. Děje se to jen u některých her a při hraní ostatních běží hra i videa plynule. I při práci v CAD systémech (Inventor 2019) vše běží plynule. Myslíte, že kdybych zvětšil paměť RAM na 16 GB, běžela by videa plynuleji? Vytížení procesoru hrou je cca 70-80% v případě tech velmi náročných 90%. RAM 2-3 GB.
Nejsem v hardwaru a softwaru moc zběhlý a nevím, jestli je tohle sekání způsobeno procesorem nebo RAM, takže se omlouvám, jestli tu tohle téma již existuje.
Prosím, komentáře typu "je to s***ka, vyhoď to" si nechejte pro sebe. Vím, že to není žádné dělo.
Děkuji za odpovědi :-), přeji příjemný zbytek dne.

Například při hraní The Division je zatížení procesoru hrou, dle správce úloh, kolem 80%, hra si bere +/-3 GB z paměti RAM a na chrome (youtube) zbývá +/-330 MB RAM.
Při nízké zátěži si chrome při přehrávání stejného videa bere 550-700 MB.
Celkové využití RAM udává správce úloh na 83-85%
Takže já nevím, možná by to navýšení RAM pomohlo?

Já RAM navýšil, i když nebyla plná, a docela se to projevilo, protože kromě aplikací a jejich dat je v paěti i cache čtených/psaných sektorů z disku a čím víc je v cache, tím míň se musí na ten disk sahat (proti paměti je disk velmi pomalý). Pravda je, že používám Linux, který má toto klasicky zvládnuto výrazně lépe, ale i Windows snad nějakou cahce používají a v případě neobsazené paměti si můžou dovolit cachovat víc - takže určitě to neuškodí a je šance, že to i pomůže.