Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kabel vs Wifi

Zdravím,
potřeboval bych poradit ohledně připojení k intrenetu.
Když připojím PC přes wifi router tak vše ok. Problém ale je, když ethernet od routeru vyhodím ze zdi a PC pripojím napřímo místo něj(takhle to chci) tak mi Windows napíše že jsem připojenej k internetu ale prohlížeč nic nenačte a hlasí že připojenej nejsem. Když to diagnostikuju tak mi to žádnou chybu nenajde. Zkoušel jsem to jako domácí i veřejnou síť, ale pořád nic. Neví někdo v čem by mohl být problém?

dává smysl tvůj výpis?

ipconfig -all

nemá tvůj poskytovatel internetu připojení vázané na konkrétní mac adresu? dnes už to tolik nebývá zvykem, ale u menších poskytovatelů jsou možné různé výstřelky.

když chceš vyřadit router, přijdeš o wifi, která se může hodit pro notebook/mobil.

a mít pc s windows trvale vystavený do netu je taky dost nechutná představa.