Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalý notebook DELL

Zdravím,
mám otázku ohledně rychlosti notebooku. Pořídil jsem nový notebook DELL Vostro 15 s Operačním systémem Windows 10. Mám problém, že notebook je od začátku strašně pomalý. 2 minuty než se otevře okno prohlížeče, minuta až dvě než se načte stránka (internet je v pohodě na jiných zařízení nabíhají stránky v pořádku) - První věc co mě napadla bylo - nějak se jim nepovela instalace - reinstal, pořad stejný... Je pravda, že jsem teda nezvolil ssd disk, ale mám notebook s polovičními parametry bez ssd disku a ten nabíhá rychlejc než tenhle...

Konfgurace
DELL VOSTRO 15
Win 10 Home
8GB RAM
Intel Core i5-8250 1.6 GHz 1.8 GHz
Grafika: AMD RADEON R5 M435, Intel UHD Graphics 620
Pevný disk: 1TB (jeden oddíl) Toshiba MQ01ABD100

díky za rady

dve minuty u noveho NB pokud se stahuji aktualizace OS, pokud se automaticky spousti zpomalovace typu trial verze antiviru McAfee - to je pro me v pohode, OK.
reinstal - pokud ho udelas do tovarniho nastaveni, nemuze logicky nic zmenit,
opet se cyklus opakuje. Opet se stahuji aktualizace OS, opet se automaticky spousti zpomalovace typu trial verze antiviru McAfee.
Ja ti doporucuju, cistou novou instalaci Win10-1809. Pak stahnout vsechny aktualizace. Pak teprve spustit stopky.

panebože, ty pocházíš ze živě, že jo, viď? tak se tam zase prosímtě vrať.

2 minuty startující shit nepatří pozorovat, jestli někdy nevyjde slunko a to svinstvo náhodou neožije. nebo jestli na pátý-desátý restart nedostane konečně rozum.
buď ten krám funguje, nebo ať si ten shit prodejce nechá a navalí prachy zpět.
když zaplatím peníze za údajně funkční notebook, neexistuje důvod, proč bych měl pokaždé strpět minuty čekání, co se bude náhodou dít - nic takového prodejce ve svých barevných letácích neavizoval.

nabídku prodejců bych si pak představoval ve stylu:
- rychle startující ntb s linuxem
- nepředvídatelné, občas nefunkční dražší shity s win10. ale vaše data budou u nsa v bezpečí.