Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhrada multimediálního přehrávače Xtreamer SideWinder

Ahoj,

hledám náhradu za multimediální přehrávač Xtreamer SideWinder, kterým si u televize pouštím stažené filmy/seriály. Má už téměř 10 let a nepodporuje x265, 4K a občas má problém přehrávat i některé 720p AVC mp4 stažené třeba z Nova Plus

Požadavky:
- přehrávání filmů a seriálů z USB, s co nejlepší podporou formátů/kodeků atd.
- HDMI port
- podpora 4K, HEVC, TrueHD audia, Blu-Ray formátu (nikoliv fyzických disků) by byla super
- Ethernet by se hodil, Wi-Fi také, ale netrvám na nich
- nízká cena, určitě méně než 5k CZK

Nevyžaduji:
- podporu YouTube, Twitch atd. - opravdu není nutná

Rád bych se vyvaroval následujícímu:
- složité instalaci a nastavování
- málo intuitivnímu ovládání
- nestabilitě a nutnosti řešit technické problémy

Myslím, že příliš obecný hardware, na kterém běží Android, by mohl mít právě tyto problémy, a proto bych preferoval úzce zaměřené zařízení.

Předem moc díky za pomoc

Nvidia Shield TV, jsem testoval, zkousel ( 2 roky zpet jsem zakoupil i Nvidia Shield tablet), v té dobe jeste nemel tak doladeny OS tak jako dnes, ale docela prekvapil, nemyslim jen moznost hrani PC her pres NV server, ale celkove..
* Vykoné, rychlé, diskretni (je to prcek), podpora 4K (Tegra K*).

Tazatel (alternativa)
TiP :i: ~ "Asus Tinker" by mohla byt mozna "alternativa". (k dispocizi mas i nekolik alternativnich OS, ktery muzes zvolit, jako KODI/OSMC, které tvé pozadavky splnuji) Samozrejme jde o zarizeni které mam vyzkousené a které jsem pouzival. Dobré vedet, ze je kompatibilni s krabickama pro Raspberry Pi3, ke KODI/OSMC jde koupit i dalkové ovladani, nebo pouzit nejaké generické pres BT.
* Popripade priplatit za verzi "Thinker S ", ktery disponuje jiz s 8Gb integrovanym diskem typu eMMC . Vyborny je kuprikladu i 8xCore "Odroid XU4" , ale ten nepodporuje rozliseni 4K.

Vice o "Asus Tinker Board" : https://www.asus.com/uk/Single-Board-Computer/Tinker-Board/
PS : Ale opravdu nevim, jestli podporuje TrueHD (podporuje : 24-bit/192kHz audio HD).

Díky zatím za tipy.

Shield se mi zdá jako overkill, primárně se jedná o herní konzoli a až sekundárně o přehrávač médií, i když podpora od nVidie asi bude dost dobrá.

Asus Tinker a podobné se mi zase zdají jako moc obecná zařízení, kde to bude chtít to domácí tinkerování, bastlení atd. Prostě moc obecná věc, která je moc daleko od plug-and-play.

Neexistuje skutečně nějaké specializované zařízení, jako ve své době Xtreamer nebo třeba Western Digital TV?