Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mizejici NAS po kazdem restartu Windows 10

Zdravim, mam takovy zvlastni problem, na ktery nemohu nikde nalezt reseni. Vim, ze po lonskem velkem update Windows je pro zobrazovani NAS v siti treba zapnout SMB ve funkcich Windows, problem vsak je, za najednou mi NAS v siti opet zmizel. Kdykoliv otevru svou domaci sit, Windows donekoncecna prohledava a nic nenachazi. Kdyz jdu do funkci Windows, SMB je zapnute. Pokud jej vypnu a znovu zapnu, Windows si vyzada restart a pote je NAS opet viditelne. Problem je, ze kdyz PC vypnu, pri dalsim zapnuti NAS (potazmo i dalsi PC v me domaci siti) jsou opet pryc a postup je treba opakovat. Na dalsich PC v me domaci siti tento problem neni. Nenapada Vas, kde by mohl byt zakopany pes? Diky moc

Řešení:

Také te zdravim
- Proc nepouzijes pripojeni pres "Sitovou jednotku" ? Odkaz na navod "ZDE", nebo "ZDE"
* Pripojeni k NAS pomoci IP adresy (\\192.168.1.atd), nebo v pruzkumnikovy zkus zadat \\nas\home , zkus dezaktivovat Firewall

Zrejme si počkáš do veľkej záplaty v květnu 2019.

1. Spusti PowerShell ako Administrator, vlož, paste myšilínom do modrého okna tento text ozn.. v druhom bode;

2. Set-SmbClientConfiguration -RequireSecuritySignature 1

Odpovedzt hbitým prštekom na kláves Enter, známe Y-és, keď sa zobrazí výzva na potvrdenie zmeny.

3. Set-ItemProperty -Path "HKLM:\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\LanmanWorkstation\Parameters" RequireSecureNegotiate -Value 0 -Force
https://www.windowscentral.com/how-fix-mapped-network-drive-problem-windows-10-october-2018-update

Alebo používaj tento vydarený xindel: USB Safely Remove 6.1.5. SW zobrazuje v skriptovom okne všetky zádrhely, zmeny, povolenia, nečakané zákazy na pozadí zo strany urputne zarputilého OS W10, ak niektorý z portov blbne, zostane visieť či kýho šľaka amerického, kapitaľistického, imperialistického, usáckeho, antisociaľistického, zahnívajúceho pôvodom z dielne vrahov z volstrídu.

Týmto xindlom sa dajú pohodlne znovu pripojiť externé zariadenia jedným klikom na ikonku v spodnej lište.

https://www.stahuj.cz/utility_a_ostatni/ostatni/usb-safely-remove/

Key (crack/patch) si schrastíš už sám niekde na nete.

Tak po provedeni Tebou navrhovaneho prvniho postupu zmena :) Ted uz NAS nevidim vubec, ani kdyz udelam ty kroky, ktere jsem poppisoval a fungovaly alespon docasne... v tom powershellu se vse tvarilo normalne, sice vubec nevim, co jsem to vlastne udelal, ale neco se urcite zmenilo :) Nejaka moznost to vratit zpatky prosim Te? Dekuji