Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vlastní nastavení windowsu

rád bych smazal základní obrázek uživatele -mě to vadí co se má zobrazovat nějaký avatar jako na fb chci čistou obrazovku jen s Jmenem uživatele-
v předchozí verzi nebyl problém,stalo se tak po aktualizacích
normálně sem to smazal a nezobrazoval se vůbec ani v nabídce start ani při přihlašovaní

tady sem to smazal
ProgramData\Microsoft\User Account Pictures
a pořád se zobrazuje

windows 10

pak bych rád zakázal aktualizace -tedy prostě vypnul aby si to nic nestahovalo aby mi to pak aktualizovalo

Lenže zmena prednastaveného obrázka pozadia prihlasovacej obrazovky W10 nie je taká jednoduchá.

Pre lamy je možné iba vypnúť logo s tým do modra zafajčeným priestorom za zamrežovaným oknom vedúce do cely vyšetrovacej kobky väzby za komunistov v CPZ, na Pankráci alebo fašistického, Tisovho Justičkáku na Chorvátskej 5 BA 1:

https://winaero.com/blog/disable-logon-screen-background-image-in-windows-10-anniversary-update/

Pri manuálnej výmene prihlasovacieho pozadia je nutné prevziať konkrétnym zložkám s obrázkami prístupové práva, zobraziť aj skryté a systémové súbory (ideálne v TotalCommander), zmeniť formát vložených obrázkov pozadia 1920×1080, aby ich W10 po reštarte podľa dpi monitara akceptoval. Proste pre začiatočníka takmer zložitý a neriešiteľný problém.

Zložka s tapetami:
C:\Users\užívateľ\AppData\Local\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy\LocalState\Assets\*.* (*.jpg)

tiež pre jednotlivého Užívateľa, ako Správca s plnými právami:
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\SystemData\S-1-5-18\ReadOnly\LockScreen_Z.jpg

Neskúsení používajú k zmene hotový xindel zn.: Windows 10 Login Background Changer

Na zmenu obrázka user profilu pri odhlásení users:
https://www.makeuseof.com/tag/how-to-change-the-windows-logon-screen-message-and-font/

Zmena bežného pozadia tapiet:
C:\Windows\Web\Wallpaper\Windows\*.* (theme)

Alebo:
C:\Windows\Web\Screen\*.*

W10 má pozadia pocpaté bárskde, ešte prevzaté z WXP_NT/Vista/W7/W8.x:
C:\Users\užívateľ\AppData\Local\Microsoft\Windows\Themes\Community\DesktopBackground\*.*

Tieto pozadia sa zmenia prihlasovacej obrazovky užívateľa výhradne pri veľkej záplate W10, tj. jednou za deset let, omlouvám se, jednou za půl roku, nebo jednou za měsíc, ako vraví klasik, psychiater Dr.Chocholoušek.

WU - záplaty desiny vypni v Registroch alebo v Services.