Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vložení videa z youtube do prezentace

Zdravím, potřeboval bych poradit, jak mohu vložit krátké video z youtube.com do prezentace v PowerPointu. Snažil jsem se to dělat tímto způsobem - pod videem na youtube jsem dal sdílet, vložit, kopírovat...a v PowerPoint pak záložka vložení - video - online video...a poté mi to napíše: Omlouváme se, ale máme dočasné problémy se serverem. Pochopitelně asi by se dalo pokračovat v režimu offline...ale bude to pak fungovat? Potřeboval bych to video nějak stáhnout bez instalace nějakého programu, ale bez placení (rada dát před youtube písmena cc už zdarma bohužel nefunguje). Díky

powerpointu se štítím a považuju za zoufalé, že středoškolská výuka "počítačové gramotnosti" zdegenerovala na to nejstupidnější: prezentace v ms pp.
jednu věc na zvážení:
zatímco doma není problém přehrát jakékoli video, bude to tak fungovat i na pc ve škole? tj. jestli si tamní instalace poradí s neznámým(?) typem souboru?

svého času uměl powerpoint importovat jen "ms" formát .wmv - ten určitě z youtube nestáhne.
v prezentaci může být odkaz na video ve stejném adresáři, ale asi po uživateli chci moc, aby dokázal zobrazit přípony souborů a tak odhadnul, jestli ho přehraje běžná neokodekovaná instalace win.